30.03.2015

Es nebaidos runāt

Šī gada 21. martā Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra organizēja pasākumu „Ideju laboratorija”, kuras mērķis ir iesaistīt jauniešus Eiropas jaunatnes politikas veidošanā, tā norisinās dažādās Eiropas Savienības valstīs. 14 jaunieši no visas Latvijas izstrādāja priekšlikumus Eiropas Komisijai un izvirzīja Sintiju Tarasovu (Cēsis) pārstāvēt Latvijas jauniešu viedokli Briselē.

Jaunieši visas dienas laikā ģenerēja dažādas idejas un izstrādāja priekšlikumus Eiropas Komisijai, nebaidoties viedokli paust angļu valodā un argumentēt savu risinājumu nepieciešamību. Tika vērsta uzmanība gan neformālās izglītības un ārpus skolas iegūto prasmju atzīšanai, gan dabas aizsardzībai un cīņai ar bezdarbu un jauniešu pasivitāti.

„Hjūstona, mums ir problēma. NVO netiek uztverti pareizi,” jaunieši Eiropas līmenī vēlas uzlabot NVO zīmolu un stiprināt to nozīmi jauniešu izglītībā un pieredzes sniegšanā. Viņi ierosina Youthpass sertifikātā iekļaut arī pieredzi, kuru jaunieši iegūst jau skolas laikā, darbojoties dažādās nevalstiskajās organizācijās.

Paši jaunieši izvirzīja vienu dalībnieku – Sintiju Tarasovu no Cēsīm - doties uz Briseli 5. maijā, lai viņa Eiropas Jaunatnes nedēļas laikā prezentētu Latvijas „Ideju laboratorijas” izveidotos ieteikumus NVO nozīmīguma atzīšanā.

Eiropas Komisija pirmo reizi Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros ir izveidojusi iniciatīvu, kuras ietvaros jaunieši var izteikt savu viedokli, kas tiks uzklausīts Eiropā – augsta līmeņa vadītāju tikšanās laikā.

Jau aprīļa beigās dažādu valstu „Ideju laboratoriju” rekomendācijas būs pieejamas Eiropas Jaunatnes portālā. Arī tu varēsi balsot par labākajām idejām, kā uzlabot jauniešu dzīvi Eiropā.

Latvijā Eiropas Jaunatnes nedēļa šogad norisināsies no 27. aprīļa līdz 10. maijam, kuras laikā jauniešiem būs iespēja piedalīties dažādos pasākumos, kas vērsti uz jauniešu līdzdalību – Jaunietim karjeru uzsākot, Tavas iespējas Eiropā un noslēguma pasākums ar dzīvo bibliotēku, darbnīcām un muzikāliem priekšnesumiem Latvijas Dzelzceļa muzejā. Pasākumu sarakstu meklē Eiropas Jaunatnes portālā. Visi pasākumi ir bez maksas, semināriem telpās nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Youthpass ir starptautisks sertifikāts, kurā Eiropas līmenī tiek atzītas jauniešu iegūtās un uzlabotās kompetences, piedaloties programmas „Erasmus+: Jaunatnes darbībā” projektos.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā „Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv  sadaļā „Erasmus+”.


Papildu informācija:
Jolanta Sermā
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
tālr.nr. 67356251
e-pasts: jolanta.serma@jaunatne.gov.lv 

Pasākumu kalendārs

   Visi pasākumi

Pieraksties jaunumiem

Jaunumu avots:
Izglītības un zinātnes ministrija Izglītības un zinātnes ministrija Valsts izglītības attīstības aģentūra Valsts izglītības attīstības aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra
Erasmus+ Erasmus+
© Erasmus+ Latvija 2014, Visas tiesības paturētas
Izstrādāts: Intelligent Systems