23.04.2015

Seminārs: Tavas iespējas Eiropā – “Erasmus+: Jaunatne darbībā”

Šī gada 6. maijā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra organizē pieredzes apmaiņas semināru jauniešiem un jaunatnes jomā strādājošajiem speciālistiem. Tajā uzstāsies jaunieši un projektu īstenotāji, kas piedalījušies vai realizējuši Eiropas Brīvprātīgā darba projektus un citus jaunatnes jomas projektus.

 

Seminārā savā pieredzē dalīsies arī brīvprātīgās no Itālijas un Spānijas. Viņas brīvprātīgo darbu izvēlējušās veikt tieši Latvijā.

Pieteikšanās semināram līdz 29. aprīļa plkst. 17:00.

Seminārs Tavas iespējas Eiropā – “Erasmus+: Jaunatne darbībā” notiks ES Mājā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 2. stāvā). Dalība seminārā – bezmaksas.

Semināra mērķa grupa – jaunieši, nevalstisko organizāciju pārstāvji un jaunatnes jomā strādājošie speciālisti.

Semināra darba programma
No plkst. 13:30 līdz plkst. 14:00 – reģistrēšanās.
No plkst. 14:00 līdz plkst. 14:30 – jauniešu iespējas Eiropā, īstenojot “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektus, Eurodesk un Eiropas Jaunatnes portāla aktualitātes (Jolanta Sermā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Komunikācijas daļas vecākā referente).
No plkst. 14:30 līdz plkst. 14:50 – pieredzē dalās jauniete, kas sākumā piedalījās jauniešu apmaiņas projektos, šobrīd koordinē dalībnieku piesaisti starptautiskos projektos (Jana Janaite, Baltijas Reģionālais fonds).
No plkst. 14:50 līdz plkst. 15:10 – pieredzes stāsts “Eiropas Brīvprātīgo darbu izvēlējos veikt Latvijā” (Andrea-E. Masotto no Itālijas, veic brīvprātīgo darbu Eiropas Kustība Latvijā).
No plkst. 15:10 līdz plkst. 15:30 – pieredzes stāsts “Eiropas Brīvprātīgais darbs un dzīve Latvijā” (Alba G. Quintana no Spānijas, veic brīvprātīgo darbu Baltijas Reģionālajā fondā).
No plkst. 15:30 līdz plkst. 15:50 – pieredzes stāsts “Kā radās projekts “Es varu būt premjerministrs”” (Madara Kalniņa, projektu vadītāja Jaunās demokrātijas centrā).
No plkst. 15:50 līdz plkst. 16:10 – pieredzes stāsts par “Erasmus+” jaunatnes jomas projektu īstenošanu (Eduards Gaušis, projektu vadītājs, “Klubs Māja”).

Aicinām pieteikties semināram tiešsaistē http://bit.ly/1PmVUuG līdz 29. aprīļa plkst. 17:00.

Vietu skaits seminārā ierobežots. Pieteikumus izvērtēsim atbilstoši semināra mērķa grupai. Apstiprinājums par dalību seminārā tiks nosūtīts elektroniski uz dalībnieka reģistrācijas anketā norādīto elektroniskā pasta adresi līdz 5. maija plkst. 17:00.

Programma „Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

Eurodesk ir Eiropas informācijas tīkls jauniešiem. Tūkstošiem jauniešu visā Eiropā ik gadu izmanto Eurodesk, lai meklētu informāciju par studiju, darba, ceļošanas iespējām Eiropā, arī partnerus saviem projektiem vai dalībniekus starptautiskiem pasākumiem. Eurodesk ir atbildīgs arī par Eiropas Jaunatnes portāla satura atjaunošanu. Portālā ir apkopotas vairāk nekā 10 000 interneta vietnes no 30 valstīm par jauniešus interesējošām tēmām – darbu, jaunatnes apmaiņām/brīvprātīgo darbu, jauniešu tiesībām, izglītību, jaunatnes portāliem, iespējām būt aktīvam pilsonim, kā arī par to, kā ceļot Eiropā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā „Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā „Erasmus+”.


Papildu informācija:
Kintija Bulava
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
tālr.: 67356247
e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv 

Pasākumu kalendārs

   Visi pasākumi

Pieraksties jaunumiem

Jaunumu avots:
Izglītības un zinātnes ministrija Izglītības un zinātnes ministrija Valsts izglītības attīstības aģentūra Valsts izglītības attīstības aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra
Erasmus+ Erasmus+
© Erasmus+ Latvija 2014, Visas tiesības paturētas
Izstrādāts: Intelligent Systems