24.08.2015

Aicinām rakstīt starptautiskus Eiropas projektus jaunatnes jomā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra informē, ka tuvojas šī gada trešais programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš. Saskaņā ar programmas vadlīnijām projektu pieteikumus tiešsaistē var iesniegt līdz 1. oktobra plkst. 13:00 pēc Rīgas laika.

Programmā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ir trīs pamatdarbības projektu veidi: pirmais – jauniešu un jaunatnes darbinieku mobilitātes (jauniešu apmaiņas projekti, Eiropas Brīvprātīgais darbs, jaunatnes darbinieku mobilitātes); otrais – stratēģiskās partnerības projekti jaunatnes jomā; trešais – strukturētais dialogs: jauniešu un jaunatnes politikas veidotāju tikšanās.

Pirmajos divos projektu pieteikumu iesniegšanas termiņos šogad Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrā ir iesniegti 229 projektu pieteikumi, no kuriem apstiprināti – 48. Salīdzinoši zemais apstiprināto projektu skaits skaidrojams ar zemo iesniegto projektu kvalitāti.

Cik liels finansējums katrā no projekta veidiem šogad ir atlicis? Ko ņemt vērā, aizpildot projektu elektroniskās pieteikuma veidlapas? Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra informē par svarīgāko, kas jāzina, gatavojoties projekta pieteikumu iesniegšanai 1. oktobrī.

Vispirms darām zināmu, ka ir pieejamas programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu elektroniskās pieteikumu veidlapas angļu valodā, kas nepieciešamas uz 2015. gada 1. oktobra projektu iesniegšanas termiņu. Ar aktuālajām veidlapām aicinām iepazīties tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv izvēlētā projektu veida sadaļā “Dokumenti”. Elektroniskās iesnieguma veidlapas latviešu valodā būs pieejamas tuvākajā laikā.

Par finansējumu

Jauniešu apmaiņas projektiem un Eiropas Brīvprātīgā darba projektiem sadarbībā ar Programmas valstīm finansējums ir pieejams, bet sadarbībā ar ES Kaimiņvalstīm – pieejams ierobežotā daudzumā (aģentūrai ir iespēja šajā projektu kategorijā apstiprināt pāris projektus).

Jaunatnes darbinieku mobilitātes projektiem (gan sadarbībā ar Programmas valstīm, gan ar ES Kaimiņvalstīm) finansējums 2015. gadam ir izsmelts.

Stratēģiskās partnerības projektiem jaunatnes jomā finansējums ir pieejams.

Projektiem Strukturētais dialogs: jauniešu un jaunatnes politikas veidotāju tikšanās finansējums 2015. gadam ir izsmelts.

Lai veiksmīgi sagatavotu un iesniegtu projekta pieteikumu līdz nākamajam iesniegšanas termiņam – 1. oktobrim – aicinām konsultēties ar aģentūras darbiniekiem.

Atgādinām, ka 1. oktobris ir šajā gadā trešais (un noslēdzošais) programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš. Projektu pieteikumus tiešsaistē varēs iesniegt līdz 1. oktobra plkst. 13:00 pēc Rīgas laika (jeb līdz plkst. 12:00 pēc Briseles laika). Saskaņā ar ES programmas “Erasmus+” vadlīnijām jaunatnes jomas projektus var uzsākt ātrākais trīs mēnešus pēc projektu iesniegšanas termiņa.

Par atbalsta iespējām

Ja, rakstot projektu pieteikumus, rodas papildus jautājumi, droši izmanto Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras sniegtos atbalsta pasākumus: konsultācijas (tiešsaistē/klātienē); “atvērtās otrdienas” (katra mēneša pēdējā otrdiena no plkst. 9:00 līdz plkst. 16:00); informatīvos pasākumus un starptautiskās apmācības (par aktuālajām apmācībām un pasākumiem seko līdzi informācijai www.jaunatne.gov.lv).

Ir pieejamas arī video filmiņas - praktiska pamācība, kurā soli pa solim parādīts, kā pareizi aizpildīt projektu pieteikumu anketu tiešsaistē. Video filmiņas vari noskatīties: http://jaunatne.gov.lv/lv/raksti/pieejami-video-ka-iegut-pic-kodu-un-aizpildit-pieteikumu-veidlapas

Programma „Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā „Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā „Erasmus+”.


Informāciju sagatavoja:
Kintija Bulava
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
Tālr.nr. 67356247
e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv

Pasākumu kalendārs

   Visi pasākumi

Pieraksties jaunumiem

Jaunumu avots:
Izglītības un zinātnes ministrija Izglītības un zinātnes ministrija Valsts izglītības attīstības aģentūra Valsts izglītības attīstības aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra
Erasmus+ Erasmus+
© Erasmus+ Latvija 2014, Visas tiesības paturētas
Izstrādāts: Intelligent Systems