Pārlekt uz galveno saturu
Aicinām darbā ar jaunatni iesaistītos piedalīties mācību ciklā “Atbalsts jaunatnes jomas attīstībai pašvaldībās”

Aicinām darbā ar jaunatni iesaistītos piedalīties mācību ciklā “Atbalsts jaunatnes jomas attīstībai pašvaldībās”

23.09.2024. 16:00
Jaunatne

Kopš 2016. gada Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) kopā ar citām programmas “Erasmus+” valstu aģentūrām un partneriem īsteno stratēģiskās partnerības projektu “Europe Goes Local: Supporting Youth Work in Municipal Level”, kas paredz dažādas aktivitātes valsts un starptautiskā mērogā, lai stiprinātu darba ar jaunatni attīstību pašvaldībās. Pieteikšanās mācībām “Atbalsts jaunatnes jomas attīstībai pašvaldībās”, kas notiks trīs moduļos no 2024. gada 16. oktobra līdz 2025. gada 24. janvārim, iespējama līdz 6. oktobrim (ieskaitot).

 

Mācībās būs iespēja attīstīt pašvaldību darba ar jaunatni ilgtermiņa stratēģisko plānošanu, pieredzes apmaiņu vietējā līmenī un veicināt jauniešu vajadzībās balstītu pakalpojumu ieviešanu. To ietvaros dalībnieki iegūs zināšanas un pieredzi darba ar jaunatni stratēģiskajā plānošanā, pašvaldību jaunatnes jomas vajadzību apzināšanā, jauniešiem pielāgotu un interesējošu aktivitāšu un pakalpojumu ieviešanā, kā arī attīstīt kompetences Eiropas Savienības (ES) programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu pieteikumu veidošanā un finansējuma piesaistē jaunu pašvaldības pakalpojumu nodrošināšanai. Mācību cikls tiek organizēts ar mērķi uzlabot darba ar jaunatni kvalitāti vietējā līmenī, sniedzot regulāru un ilgtermiņa atbalstu pozitīvu pārmaiņu veicināšanai.

 

Mācību cikla norise

Kopumā mācību cikla ietvaros ir plānoti trīs mācību moduļi klātienē.

  •  16.10.2024.-18.10.2024. pirmais mācību modulis Vidzemē;
    • Stratēģiska darba ar jaunatni attīstība, darba ar jaunatni sistēma un plānošana, metodes darbā ar jaunatni (mobilais darbs ar jaunatni, brīvprātīgais darbs, jauniešu informēšana, digitālais darbs ar jauniešiem, jauniešu līdzdalības formas). Dažādu vecuma grupu jauniešu iesaiste (jaunieši 18-25 gadi).
  •  13.11.2024.-15.11.2024. otrais mācību modulis Zemgalē;
    • Jauniešu mentālā veselība un atkarību izraisošās vielas. Ētika un robežas darbā ar jauniešiem, jauniešu drošība. Darbs ar riska grupas jauniešiem. Individuālais darbs ar jauniešiem un mentorings.
  •  22.01.2025.-24.01.2024. trešais mācību modulis Latgalē;
    • Darba ar jaunatni izaicinājumi un nepieciešamo resursu piesaiste problēmjautājumu risināšanā. Sadarbība, interešu aizstāvība un inovatīvi risinājumi darbā ar jaunatni. ES programmu atbalsta iespējas darbā ar jaunatni. Darba ar jaunatni prioritātes, izvērtēšana un ilgtspēja.

Dalībniekiem ir jāparedz dalība visā mācību periodā. Lai veicinātu mācību ietvaros iegūto zināšanu un ideju ieviešanu un īstenošanu pašvaldībā, katrai pašvaldības komandai visā mācību periodā tiks nodrošināts mentora atbalsts.

 

Nosacījumi dalībniekiem

Mācībās var piedalīties pašvaldību jaunatnes jomā iesaistītie (lēmumpieņēmēji, pašvaldībā jaunatnes jomu uzraugošās jeb koordinējošās institūcijas (departamenta/pārvaldes/nodaļas vai tamlīdzīgi) pārstāvji, jaunatnes lietu speciālisti, jaunatnes darbinieki, nevalstisko organizāciju (NVO) darbinieki, bērnu un jauniešu centru darbinieki u.c.), kuri šobrīd veic darbu ar jaunatni pašvaldībā un vēlas arī turpmāk strādāt šajā jomā. Mācību cikls paredzēts 10 pašvaldību darbā ar jaunatni iesaistīto personu komandām. Komandu veido 2-3 darbinieki no vienas pašvaldības. Lai veiksmīgi veidotu izpratni par jaunatnes jomas attīstību pašvaldībā un sniegtu jauniešu vajadzībās balstītu pakalpojumu izveidi un nodrošināšanu, aicinām komandu sastāvu iekļaut:

  • vismaz vienu tiešajā darbā ar jaunatni (ikdienas pienākumu ietvaros vismaz 60% no darba ir tiešais darbs ar jauniešiem) iesaistīto personu – jaunatnes darbinieku, projektu koordinatoru, bērnu un jauniešu centru darbinieku vai NVO pārstāvi, ja pašvaldībai ir patstāvīga sadarbība vai deleģējums atsevišķu jaunatnes jomas pakalpojumu nodrošināšanai;
  • vismaz vienu jaunatnes darba plānošanas procesā iesaistīto personu – jaunatnes lietu speciālistu un/vai projektu vadītāju;
  • vismaz vienu lēmumpieņēmēju (pašvaldības deputātu, pagasta/pārvaldes vadītāju, jaunatnes jomu pašvaldībā pārraugošās institūcijas pārstāvi).

Kopējais plānotais mācību cikla dalībnieku skaits no visām pašvaldībām: līdz 30.

 

Pieteikšanās

Pieteikties mācību ciklam var aizpildot pieteikuma anketu līdz 6. oktobrim (ieskaitot). Vienu pieteikumu vēlams kopā aizpildīt visai pašvaldības komandai (2-3 pašvaldības pārstāvjiem).

 

Piesakoties mācību ciklam, jāieplāno apmeklēt pilnu mācību cikla norisi no 2024.gada 16. oktobra līdz 2025. gada 24. janvārim. Par programmas saturu rūpēsies JSPA mācību vadītāji: Linda Kalniņa-Roderte un Sergejs Andrejevs. Dalībniekiem mācību norises laikā tiks nodrošināta mācību programma, materiāli, uzturēšanās (nakšņošanas) un ēdināšanas izmaksas. Ceļa izdevumi uz mācību norises vietām Latvijā dalībniekiem jāsedz pašiem.

 

Radās jautājumi?

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatoru Ingmāru Zvirgzdiņu (e-pasts: ingmars.zvirgzdins@jaunatne.gov.lv, tālr.: +371 62001011).