Pārlekt uz galveno saturu

Erasmus dienas

Latvijas Erasmus+ projektu īstenotājiem ir iespēja iesaistīties Eiropas mēroga iniciatīvā #ErasmusDienas, kas 2022. gadā notiks no 13. līdz 15. oktobrim. Trīs dienu laikā Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības sektoriem ir aicināti organizēt dažādus pasākumus, komunicējot Eiropas vērtības, ieguvumus no mobilitātes un Erasmus+ projektu rezultātus. Iepriekšējās #ErasmusDienās 2021. gadā notika 5670 pasākumi 57 valstīs.

 

Pasākumus #ErasmusDienu laikā aicinātas rīkot organizācijas, kuras īsteno vai ir īstenojušas Erasmus+ projektus un vēlas dalīties pieredzē, pastāstīt par Erasmus+ iespējām un iedrošināt izmantot programmas iespējas tos, kuriem vēl nav pieredzes projektos.

2022. gadā, atzīmējot gan Erasmus+ 35. gadadienu, gan Eiropas Jaunatnes gadu,  Erasmus dienas iezīmē šādu tēmu: "Dalāmies ar savām Eiropas vērtībām ar jauniešiem šodien un rīt: jau 35 gadus un vēl daudzus turpmākos gadus".  Šajās Erasmus dienās aicinām akcentēt ne tikai Eiropas vērtības, bet arī izcelt Erasmus+ programmas prioritātes: iekļaušana un daudzveidība, digitālā pārveide, vide un klimata pārmaiņu novēršana un līdzdalība demokrātiskajos procesos.

 

Ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos riskus, aicinām rīkot pasākumus, ievērojot attiecīgajā laika periodā valstī noteiktos drošības noteikumus, tai skaitā pulcēšanās ierobežojumus, un uzsvaru likt uz tiešsaistes pasākumiem un tādiem pasākumiem, kuros kombinēta dalība klātienē un tiešsaistē.

Pasākumu piemēri:

  • pasākumi sociālajos medijos, piemēram, dalīšanās pieredzes stāstos, lietojot tēmturus #ErasmusDienas un #ErasmusDays (lūgums lietot abus tēmturus), koncerti  tiešraidē, Erasmus+ “izaicinājumi” u.c.;
  • video ieraksti, piemēram, pieredzes stāsti par Erasmus+ iespaidiem, projektu prezentēšana, klātienes pasākumu ieraksti, ko publicēt sociālajos tīklos;
  • aktivitātes organizācijas mājaslapā, piemēram, blogs par pieredzi Erasmus+ programmā, tiešsaistes izstādes, tiešsaistes aptaujas;
  • tiešsaistes konferences, vebināri un diskusiju forumi interaktīvajās platformās, piemēram, Zoom, Skype, Whatsapp, Messenger, Discord, Teams, House Party u.c.
  • izklaidējoši pasākumi, piemēram, sporta sacensības/uzdevumi tiešsaistē, hakatroni, jautājumu – atbilžu spēles Kahoot! platformā, Eiropas mūzikas atskaņošanas sarakstu izveidošana Spotify, Deezer vai Youtube, podkāstu veidošana.

Pasākumu organizatori aicināti paši reģistrēt savus pasākumus #ErasmusDienu 2022 mājaslapā sākot no 9. maija, lai tos iekļautu kopējā pasākumu kalendārā, kur būs redzami pasākumi, kas notiek visā Eiropā. Pasākuma informācija jāiesniedz latviešu valodā.

Lai nodrošinātu pasākumu atpazīstamību, aicinām lietot vienoto festivāla vizuālo identitāti. Dažādi publicitātes materiāli lejuplādēšanai, drukāšanai un rediģēšanai ir pieejami šeit.

 

 

Lai plašāka sabiedrība uzzinātu par #ErasmusDienu pasākumu norisi, aicinām pasākumu īstenotājus informēt vietējos medijus par pasākumu norisi un aicināt tos tiešsaistē piedalīties pasākumos. 

Sociālajos medijos aicinām publicēt pasākumu fotogrāfijas un video ierakstus, izmantojot tēmturus #ErasmusDienas un #ErasmusDays. Vēlams Facebook ierakstos atzīmēt arī Erasmus+ Latvija Facebook lapu - @ErasmusPlusLV.