Pārlekt uz galveno saturu

Erasmus dienas

Latvijas Erasmus+ projektu īstenotājiem ir iespēja iesaistīties Eiropas mēroga iniciatīvā #ErasmusDienas, kas 2023. gadā notiks no 9. līdz 14. oktobrim. Sešu dienu laikā Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības sektoriem ir aicināti organizēt dažādus pasākumus, izceļot Eiropas kultūras daudzveidību un mobilitātes bagātību, ieguvumus no mobilitātes un Erasmus+ projektu rezultātus. Iepriekšējās #ErasmusDienās 2022. gadā notika 5667 pasākumi 67 valstīs.

 

Pasākumus #ErasmusDienu laikā aicinātas rīkot organizācijas, kuras īsteno vai ir īstenojušas Erasmus+ projektus un vēlas dalīties pieredzē, pastāstīt par Erasmus+ iespējām un iedrošināt izmantot programmas iespējas tos, kuriem vēl nav pieredzes projektos.

2023. gadā, atzīmējot Eiropas Prasmju gadu, Erasmus dienas iezīmē šādu tēmu: “6 dienas, lai Eiropa iemirdzētos!”. Šajā gadā ir būtiski apzināties Eiropas kultūras daudzveidību un izcelt tās piedāvātās mācību iespējas. Erasmus dienās dalībniekiem ir iespēja atklāt jaunas kultūras, stiprināt viņu valodu un starpkultūru prasmes, attīstīt nodarbinātību un ievērot Eiropas tolerances, cieņas un daudzveidības vērtības, lai atklātu prasmes Eiropā.

Pasākumu organizatori savās aktivitātēs var akcentēt tādas tēmas kā starptautiskā mobilitāte, Eiropas vērtības un pilsonība, kā arī kādu no četrām Erasmus+ prioritātēm:

  • iekļaušana un daudzveidība;
  • digitālā transformācija;
  • vide un cīņa pret klimata pārmaiņām;
  • līdzdalība demokrātiskajā dzīvē.

 

Projektu īstenotāji Erasmus dienās aicināti piedalīties ar dažāda formāta pasākumiem (klātienes, tiešsaistes un/vai kombinēti pasākumi), piemēram, tiešsaistes semināri, zibakcijas, izstādes, izglītojošas nodarbības, projektu pieredzes stāstu publicēšana sociālajos medijos un cita veida aktivitātes.

Pasākumu organizatori aicināti paši reģistrēt savus pasākumus #ErasmusDienu 2023 mājaslapā sākot no 9. maija, lai tos iekļautu kopējā pasākumu kalendārā, kur būs redzami pasākumi, kas notiek visā Eiropā. Pasākuma informācija jāiesniedz latviešu valodā.

Lai nodrošinātu pasākumu atpazīstamību, aicinām lietot vienoto festivāla vizuālo identitāti. Dažādi publicitātes materiāli lejuplādēšanai, drukāšanai un rediģēšanai ir pieejami šeit.

 

 

Lai plašāka sabiedrība uzzinātu par #ErasmusDienu pasākumu norisi, aicinām pasākumu īstenotājus informēt vietējos medijus par pasākumu norisi un aicināt tos tiešsaistē piedalīties pasākumos. 

Sociālajos medijos aicinām publicēt pasākumu fotogrāfijas un video ierakstus, izmantojot tēmturus #ErasmusDienas un #ErasmusDays. Vēlams Facebook ierakstos atzīmēt arī Erasmus+ Latvija Facebook lapu - @ErasmusPlusLV.