Pārlekt uz galveno saturu

Eiropas universitātes

Erasmus+ iniciatīvas “Eiropas universitātes” projekti paredz stiprināt jau esošo sadarbību starp augstākās izglītības iestādēm visā Eiropas Savienībā (ES) un izstrādāt augšupēji veidotus universitāšu tīklus visā ES, kas studentiem ļaus iegūt izglītību, kombinējot studijas vairākās ES valstīs. Iniciatīvas galvenais uzdevums ir uzlabot augstākās izglītības kvalitāti, stiprināt saikni ar pētniecības un inovāciju jomu un sekmēt Eiropas universitāšu starptautisko konkurētspēju.

 

Eiropas universitātes, izmantojot inovatīvus un daudzveidīgus ilgtermiņa sadarbības modeļus:

  • veicina kopējo Eiropas vērtību un spēcīgākas Eiropas identitātes stiprināšanu;
  • atbalsta augstākās izglītības iestādes panākt būtisku progresu Eiropas augstākās izglītības iestāžu kvalitātes, sasniegumu, pievilcīguma un starptautiskās konkurētspējas jomā, sniedzot ieguldījumu zināšanām par Eiropas ekonomiku, nodarbinātību, kultūru un labklājību.

Pieejams 2 veida aktivitātēm:

  • pastāvošu institucionālo starpvalstu sadarbību stiprināšanai (informāciju par nosacījumiem, aktivitātes aprakstu un pieteikšanos skatīt šeit);
  • jaunu institucionālo starpvalstu sadarbību veidošanai (informāciju par nosacījumiem, aktivitātes aprakstu un pieteikšanos skatī šeit).

Pieteikšanās vieta:

Eiropas Izglītības un kultūras izpildaģentūrā (EACEA)

 

Erasmus+ 2021-2027 periodā tiešās administrēšanas aktivitāšu (EACEA) projektu pieteikumu sagatavošanas dokumentācija pieejama tiešās administrēšanas projektu platformā - Funding & Tender Opportunities Portal (FTOP).

 

  • Uzaicinājuma identifikators “Pastāvošu institucionālo starpvalstu sadarbību stiprināšanai”: ERASMUS-EDU-2024-EUR-UNIV-1;  
  • Uzaicinājuma identifikators “Jaunu institucionālo starpvalstu sadarbību veidošanai”: ERASMUS-EDU-2024-EUR-UNIV-2.

 

Pieteikšanās termiņš:

2024. gada 6. februāris plkst. 17.00 (pēc Briseles laika).

Finansējuma modelis:

Vienreizējā fiksētā summa