Erasmus+ programma 7. maijā saņēma Cercle d’Economia Eiropas Integrācijas balvu – prestižu apbalvojumu, ko ik gadu piešķir personām un iniciatīvām, kas būtiski veicinājušas Eiropas vienotību, sadarbību un kultūras attīstību.
Balvu pasniedza viens no vadošajiem Eiropas domnīcu tīkliem – Cercle d’Economia. 2022. gadā to piešķīra Eiropas Komisijas priekšsēdētājai Urzulai fon der Leienai.
Svinīgajā ceremonijā apbalvojumu saņēma Roxana Mînzatu, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietniece sociālo tiesību, prasmju, kvalitatīvu darbavietu un gatavības jautājumos. Savā uzrunā viņa uzsvēra Erasmus+ nozīmi kā simbolam Eiropai, kādu vēlamies veidot – atvērtai, vienotai, pārliecinātai par savām vērtībām un vērstai uz nākotni.
Viņa atkārtoti apliecināja programmas būtisko lomu iekļaušanas, pilsoniskās līdzdalības un kopīgas Eiropas identitātes veidošanā, kā arī uzsvēra nepieciešamību to tālāk attīstīt – padarot Erasmus+ vēl iekļaujošāku un pieejamāku. Programmai, viņasprāt, jābūt neatņemamai Eiropas izglītības sastāvdaļai, jo ieguldījums Erasmus+ ir ieguldījums pašā Eiropā.
Noslēgumā Mînzatu pauda iedvesmojošu vīziju:
“Man ir sapnis, man ir ambīcija, ar kuru šodien dalos ar jums – viens bērns, viena Erasmus+ pieredze. Citiem vārdiem sakot – IKVIENS bērns Eiropā ir pelnījis vismaz vienu reizi izmantot Erasmus+ iespējas. Tā ir mana vīzija Erasmus+ nākotnei un mūsu jaunajai paaudzei: Erasmus+ visiem!”
Erasmus+ ir Eiropas vienotības un pārmaiņu stūrakmens. Kopš 1987. gada Erasmus+ ir viens no nozīmīgākajiem Eiropas Savienības instrumentiem, kas palīdz veidot saliedētu, atvērtu un uz sadarbību balstītu Eiropu. Programma ir palīdzējusi tuvāk sasaistīt Eiropas valstis un iedzīvotājus, stiprinot vienotību un kopīgu izpratni.
Vairāk nekā 16 miljoni dalībnieku no vispārējās, profesionālās, augstākās un pieaugušo izglītības, kā arī jaunatnes un sporta jomām jau ir iesaistījušies programmas aktivitātēs. Erasmus+ ir kļuvusi par Eiropas vērtību platformu, kas veicina pilsonisko līdzdalību, kritisko domāšanu, medijpratību un demokrātijas stiprināšanu.
82 % programmas dalībnieku uzskata, ka Erasmus+ ir palīdzējusi viņiem uzlabot būtiskas prasmes – gan personīgajā, gan profesionālajā izaugsmē. Tādējādi programma veicina arī Eiropas ilgtspējīgu konkurētspēju un noturību.
Tāpēc Erasmus+ pelnīti tiek uzskatīta par Eiropas transformējošā spēka simbolu – programmu, kas ne tikai attīsta, bet arī iemieso Eiropas vienotību dažādībā.