Vai nātre ir tikai kairinošs augs, vai arī tajā slēpjas kas vērtīgs? Šis jautājums kļuva par eTwinning projekta “Nettle Researchers” centrālo tēmu, kurā piedalījās bērni no pirmsskolas izglītības iestādēm Blontos, Šauļos, Limbažos un Kārsavā. Projekts sniedza iespēju bērniem izpētīt nātres daudzveidīgās īpašības un pielietojumu, vienlaikus attīstot digitālās prasmes un veicinot starptautisku sadarbību.
Projekta gaita un mērķi
Projekta sākumā bērni kopā ar pedagogiem izvirzīja dažādus jautājumus par nātri – kāds ir tās pielietojums, kā to var izmantot uzturā, ārstniecībā, un vai tā ir vērtīga kā augs? Šie jautājumi kalpoja par vadlīnijām projekta izpētes procesā. Bērni aktīvi eksperimentēja, izmantoja dažādus informācijas avotus, sadarbojās ar saviem starptautiskajiem partneriem un ieguva atbildes uz izvirzītajiem jautājumiem. Praktiskā darbība projektā ļāva bērniem dziļāk iepazīt nātri kā resursu, kas var būt gan pārtikas sastāvdaļa, gan vērtīgs ārstniecības līdzeklis.
Projektā ne tikai bērni, bet arī pedagogi uzlaboja savas digitālās prasmes, mācoties jēgpilni izmantot tehnoloģijas mācību procesā. Bērni mijiedarbojās ar dalībniekiem no abām valstīm, apgūstot prasmi sadarboties kopīgu mērķu sasniegšanai. Projekta noslēgumā bērni izveidoja interaktīvu testu un īsfilmu par nātri, kas kalpoja gan kā mācību materiāls, gan kā radošs rezultāts veiksmīgam projektam.
Projekta integrēšana mācību procesā
Projekts “Nettle Researchers” veiksmīgi tika integrēts ikdienas mācību procesā, padarot tā īstenošanu vieglāku un efektīvāku. Šī pieeja palīdzēja nodrošināt kvalitatīvu un daudzpusīgu mācību pieredzi, kas sniedza bērniem iespēju apvienot teorētiskās zināšanas ar praktiskiem uzdevumiem. Bērni ne tikai apguva jaunas zināšanas par dabu, bet arī iemācījās sadarboties, izmantot digitālos rīkus un prezentēt savu darbu plašākai auditorijai.
Iesaisties eTwinning projektos!
Projekts “Nettle Researchers” ir lielisks piemērs tam, kā eTwinning projekti var bagātināt mācību procesu. Tie ne tikai veicina starptautisko sadarbību un attīsta bērnu digitālās un sociālās prasmes, bet arī iedvesmo pedagogus integrēt projektos apgūto ikdienas mācību darbā. Šādas aktivitātes ne tikai uzlabo mācību kvalitāti, bet arī rada prieku un motivāciju bērniem.
Iesaistoties eTwinning projektos, pedagogi var piedāvāt saviem bērniem aizraujošu un izglītojošu pieredzi, kas sniedz jaunas iespējas gan akadēmiskajai, gan personīgajai izaugsmei.
Blontu pagasta PII projekts Nettle Researchers ir eTwinning nacionālā balva 2024 finālists. Projektu prezentēja eTwinning konferencē šī gada 1.novembrī.
Ingrīda Lubāne, Blontu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Attēla autors un avots: Yuliia Chyzhevska no Canva.com