Pārlekt uz galveno saturu
Noslēdzies ceturtais ikgadējais eTwinning pirmsskolas izglītības mēnesis par līdzdalības tēmu 

Noslēdzies ceturtais ikgadējais eTwinning pirmsskolas izglītības mēnesis par līdzdalības tēmu 

28.03.2025. 15:00
Jaunatne
eTwinning

No 26. janvāra līdz 6. martam norisinājās eTwinning pirmsskolas mēnesis, kura ietvarā pirmsskolas izglītības iestāžu pārstāvjiem piedāvā iespēju pilnveidot savas zināšanas par līdzdalības tēmu un apgūst projektu metodi. Visi mēneša laikā publicētie materiāli un vebināru ieraksti ir pieejami eTwinning tīmekļvietnē un sociālajos medijos

 

Attīsti bērnu līdzdalības prasmes!

Pirmsskolas mēneša ietvaros pedagogiem tika piedāvātas dažādas mācību un sadarbības iespējas, kas veicināja jaunu prasmju apguvi un projektu īstenošanu. 

 

Vebinārā “Pilsoniskā līdzdalība pirmsskolas vecumā: Ekoskolu tīkls” Daniels Trukšāns demonstrēja, kā bērni var apgūt atbildību un iesaisti vides veidošanā, izmantojot Ekoskolu tīkla pieeju. Savukārt 20. februārī trīs pieredzējušas pedagoģes – Dita Holla, Ilze Veidmane un Kristīna Bernāne – dalījās ar eTwinning un Ekoskolu integrācijas piemēriem, kas attīsta bērnu līdzdalības prasmes. Neilgi pēc tam starptautiskais projektu partneru tirdziņš deva iespēju pedagogiem atrast sadarbības partnerus un iegūt jaunas idejas starptautiskiem projektiem.

 

Pirmsskolas mēnesis noslēdzās ar 6. marta vebināru “Līdzdalība pirmsskolā: ilgtspējas mērķi un demokrātija”, kurā Elīna Bērziņa (UNESCO) un Liene Dreimane demonstrēja, kā vienkārši un efektīvi pirmsskolā stiprināt pilsonisko līdzdalību un ilgtspējīgu domāšanu.

 

Papildus tika organizētas klātienes mācības “Ievads eTwinning”, kas palīdzēja pedagogiem uzsākt projektu plānošanu un īstenošanu, kā arī projektu koordinatoru kurss, kas sniedza vadības prasmes pieredzējušiem pedagogiem. 

 

Citu gadu pirmsskolas mēneša vebināri

Projektu plānošana

Lai atvieglotu pedagogiem projektu plānošanu un īstenošanu, Pirmsskolas mēneša ietvaros tika piedāvātas vairākas mācību un sadarbības iespējas. Notika 6 stundu klātienes mācības "Ievads eTwinning", kas sniedza pamatzināšanas par projektu veidošanu, starptautisko partneru tirdziņš, kurā pedagogi atrada sadarbības partnerus, un projektu koordinatoru kurss, kas paredzēts tiem, kuri gatavi uzņemties lielākus izaicinājumus. 

 

eTwinning Latvija sociālajos medijos pieejami projekta idejas un labās prakses piemēri (apskati zemāk), kurus pedagogi var pielāgot un īstenot savās izglītības iestādēs. Iepriekšējo gadu pieredzes un iedvesmojošus piemērus atradīsi šajā rakstā.

 

Pirmsskolas mēneša laikā reģistrēti 35 starptautiski projekti, no kuriem 10 izstrādāti "eTwinning projekta koordinatora" kursā un 5 nacionālie projektus, kurus īstenos Latvijas izglītības iestādēs. Zināšanas pilnveidojuši vai turpina pilnveidot vairāk nekā 400 pedagogi no Latvijas un citām valstīm, piedaloties septiņos profesionālās kompetences pilnveides pasākumos un vebināros. 

 

Noderīgi materiāli projektu plānošanai

Projektu idejas un padomus pirmsskolas pedagogiem apskati šeit.