Pārlekt uz galveno saturu
Sākumskolu pedagogus aicina piedalīties mācībās par eTwinning projektu plānošanu

Sākumskolu pedagogus aicina piedalīties mācībās par eTwinning projektu plānošanu

04.07.2024. 20:00
Jaunatne
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros aicina sākumskolu skolotājus (1.-6. klase) pieteikties mācībām “Sākumskolas skolēnu iesaiste projektu plānošanā un skolēnu sadarbība eTwinning projektos sākumskolā”, kuru laikā būs iespēja iepazīt labās prakses piemērus un divu pieredzējušu eTwinning vēstnieču vadībā radīt savu projekta ideju. Mācību dalībnieki papildinās savas zināšanas, atradīs projektu partnerus un plānos sadarbības projektus. Mācības no 12. līdz 14. augustam notiks Rīgā. Mācības ir bezmaksas.

Ko iemācīsies

Eksistē maldīgs priekšstats, ka sākumskolas skolēni ir par jaunu, lai paši piedalītos projekta idejas plānošanā vai veiksmīgi sadarbotos ar skolēniem no citām valstīm. Lai to mainītu, piedāvājam mācībās sākumskolu pedagogiem, kurās caur praktiskiem piemēriem dalībnieki varēs iepazīt labo praksi sākumskolas skolēnu iesaistei projektos, kā arī gūt idejas skolēnu sadarbībai starpvalstu grupās. Mācību centrālais fokuss būs uz projektu metodes apguvi un labās prakses piemēru iepazīšanu. Pasākums veidots tā, lai līdz tā noslēgumam dalībnieki iegūtu nepieciešamās zināšanas projektu metodes integrēšanai ikdienas mācību darbā, ņemot vērā sākumskolu skolēnu idejas un starpskolu sadarbību. Dalībnieki arī iepazīsies ar dažādiem noderīgiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju rīkiem (IKT) un pievērsīs uzmanību, kādus sadarbības uzdevumus un rīkus izvēlēties, lai skolēnu sadarbība būtu veiksmīga par spīti svešvalodas barjerai. Nodarbības vadīs eTwinning vēstnieces Agnija Grigore (Baložu vidusskolas skolotāja) un Natālija Karpenko (J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija). Mācību programma (PDF) Jautājumus par mācībām var uzdot, rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning mācības sākumskolu skolotājiem”) vai zvanot uz 67356252.

Mācību mērķi:

  1. Dalībnieki pārzina laba un kvalitatīva sadarbības projekta kritērijus.
  2. Dalībnieki ir iepazinuši labās prakses piemērus starpskolu skolēnu sadarbībai.
  3. Dalībnieki ir iepazinuši labās prakses piemērus sākumskolas skolēnu iesaistīšanai projekta plānošanā.
  4. Dalībnieki ir izplānojuši savu projekta ideju.
  5. Dalībnieki zina veidus kā atrast partnerus projektam.
  6. Dalībnieki prot reģistrēt savu projektu platformā.
  7. Dalībnieki zina pamatnosacījumus TwinSpace iekārtošanai.

 Prasības pretendentiem

  • iepriekšēja pieredze kā dalībniekam/ koordinatoram vismaz vienā eTwinning projektā;
  • sākumskolas skolotājs (1.-6. klase);
  • reģistrējies school-education.ec.europa.eu un ir pievienojis izglītības iestādi savam profilam (ātrā pamācībaizvērstas pamācības un skaidrojumi);
  • gatavs īstenot eTwinning projektu savā izglītības iestādē;
  • līdzi jāņem dators (ar iespēju pieslēgt internetu, datorpele);
  • personu apliecinošs dokuments (viesnīcai).

Noteikumi un izmaksas

eTwinning sedz dalības maksu, viesnīcas un ēdināšanas izdevumus; par nokļūšanu pasākuma vietā ir atbildīgs dalībnieks. Pasākums tiks fotografēts un filmēts. No dalībniekiem tiek sagaidīta aktīva dalība visās mācību aktivitātēs. Par veiksmīgu dalību dalībnieks saņems rakstisku apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi (24h). Ja dalībnieks kavē nodarbības vai aktīvi neiesaistās mācību procesā pēc būtības, apliecības par profesionālo pilnveidi netiek izsniegta.

Reģistrācija

Pieteikšanās termiņš – šī gada 22. jūlijs (plkst 9:00)aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē. Rezultāti tiks paziņoti nedēļas laikā pēc pieteikšanās termiņa beigām, katram dalībniekam personīgi nosūtot ziņu e-pastā*. *Ja pretendents norāda inbox.lv e-pastu, aicinām sekot līdzi arī mēstuļu kastītei, jo e-pasti no eTwinning mēdz iekrist tur.

Vispārīgi par mācībām

Tēma: “Sākumskolas skolēnu iesaiste projektu plānošanā un skolēnu sadarbība eTwinning projektos sākumskolā” Laiks: 2024.gada 12. – 14. augusts Vieta: Rīga Darba valoda: latviešu Dalībnieku skaits: 30 Nodarbības vada: eTwinning vēstnieces Agnija Grigore (Baložu vidusskolas skolotāja) un Natālija Karpenko (J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija).