Pārlekt uz galveno saturu
Attēlā redzami skolēnu pašpārvaldes jaunieši, kas salikuši rokas kopā kā komanda

Mācības eTwinning izglītības iestāžu skolēnu pašpārvaldēm

26.03.2024.
Jaunatne
Darbs ar jaunatni
eTwinning
Mācības
Datums
24. aprīlis, 2024—26. aprīlis, 2024
Laiks
09:00—18:00
Norises vieta
Turkalne, Latvija
Pieteikšanās slēgta

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina eTwinning izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu dalībniekus un atbalsta personas līdz 11. aprīlim pieteikties klātienes mācību ciklam par pilsonisko līdzdalību, neformālo izglītību un projektu metodi. Pirmais mācību posms notiks 2024. gada 24.-26. aprīlī Turkalnē. Nākamo posmu mācības plānotas maijā un augustā.

 

Esi skolēnu pašpārvaldes dalībnieks, skolotājs vai konsultants eTwinning izglītības iestādē? Vēlies celt savas izglītības iestādes pašpārvaldi jaunā līmenī, risināt kādus izaicinājumus, ar ko ikdienā saskaraties? Esi gatavs apgūt jaunus rīkus komandas attīstīšanai un savu iniciatīvu īstenošanai? Labprāt iegūtu jaunus draugus un sadarbības partnerus no citām skolām un pašpārvaldēm? Ja vari uz šiem jautājumiem atbildēt ar “jā” , aicinām pieteikt komandu klātienes mācību ciklam par pilsonisko līdzdalību, neformālo izglītību un projektu metodi.

 

Mācības būs lieliska iespēja gūt noderīgas zināšanas un prasmes, lai pašpārvalde varētu darboties arvien jaudīgāk! Mācību laikā komandas uzņems noderīgas zināšanas un gūs atbalstu, lai izdomātu projekta plānu un izstrādās tā pieteikumu.

 

Mācībās plānots:

  • veidot izpratni par neformālo izglītību un tās jēgpilnu lietošanu skolēnu pašpārvalžu ikdienas darbā savās izglītības iestādēs,
  • veicināt mācību dalībnieku izpratni par pilsoniskās līdzdalības un demokrātijas nozīmi savās skolās un sabiedrībā,
  • iepazīstināt dalībniekus ar programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu veidiem, veicināt izpratni par projektu uzbūvi, mācīšanās procesu,
  • informēt skolotājus, konsultantus, skolēnus un atbalstīt skolēnu pašpārvaldes projektu mērķu un ideju izstrādē, kas vērsti uz pilsoniskās līdzdalības un neformālās izglītības veicināšanu dalībnieku pārstāvētajās skolās.

Par programmas saturu rūpēsies JSPA mācību vadītājas Ieva Kaltniece un Ilze Jēče.

 

Pieteikšanās

Dalībai mācībās aicinām izveidot skolas komandu ar trīs dalībniekiem, iekļaujot:

  • vienu atbalsta personu (skolotājs/konsultants) un
  • divus pašpārvaldē esošus skolēnus (aicinām pieteikt izglītojamos, kas mācīsies izglītības iestādē arī 2025. gadā.).

Mācībām iespējams pieteikties līdz 11. aprīlimaizpildot reģistrācijas anketu. Ar dalībniekiem JSPA individuāli sazināsies pēc reģistrācijas. Dalībniekiem mācību norises laikā tiks nodrošināta mācību programma, materiāli, uzturēšanās (nakšņošanas) un ēdināšanas izmaksas. Ceļa izdevumi uz mācību norises vietu dalībniekiem jāsedz pašiem.

 

Svarīga informācija

Piesakoties pasākumam, dalībnieki piekrīt piedalīties visā mācību ciklā - aprīlī, maijā un augustā. Katrs mācību posms notiks divas līdz trīs dienas – 24.-26.aprīlī, 22.-23.maijā, 21.-22.augustā. Ir svarīgi, lai dalībnieki varētu piedalīties visās mācību dienās!

 

Mācības notiks latviešu valodā, tāpēc dalībniekiem ir jābūt spējīgiem komunicēt valsts valodā gan rakstiski, gan mutiski.

Radās jautājumi?

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Līvu Elizabeti Liepiņu (e-pasts: liva-elizabete.liepina@jaunatne.gov.lv).