Pieteikšanās iniciatīvas “DiscoverEU” ceļojumam notika ļoti spontāni – šķiet, anketu aizpildīju pēdējā pieteikšanās dienā, īsti nesaprasdama, uz ko parakstījos. Pagāja trīs mēneši un manā e-pastā iekrita visu laiku foršākais virsraksts "Apsveicam! Tev piešķirta “DiscoverEU” ceļošanas karte." Tā nu sākās šis lieliskais piedzīvojums. Godīgi sakot, nebija skaidrs, kā ceļošanas process noritēs, kam gatavoties vai kā to plānot. Biju ļoti priecīga saņemt nākamo e-pastu par dalību JSPA mācībās. Pieteicos tām, nedomājot ne mirkli. Visi dalībnieki bija tik pat apjukuši kā es, taču pēc trīs dienām visi šķīrāmies pārliecinātāki kā jebkad, ar jauniem kontaktiem un es – arī ar ceļabiedru.
Pirmie soļi ceļojumā – bez plāna un ar pārsteigumiem
Mana ceļojuma pirmā daļa tika plānota ļoti brīvi, pēc principa – "braukšu un tad jau redzēšu". Iespējams šī iemesla dēļ jau sestajā ceļojuma dienā saskāros ar ceļotāju visbaisāko problēmu – finanses. Pēc piecām fantastiski pavadītām dienām Portugālē, sapratu, ka man nav ne finansiālā plāna, nedz arī saprašanas par to, cik īsti daudz naudas ir līdzi. Lai gan sākumā sajūta bija šausmīga un likās, ka braukšu mājās, taču tā nebija opcija, jo naudas braucienam mājās arī nebija. Apsēdos kādā Madrides (Spānijā) parkā un, ēdot ļoti knapas brokastis, sāku rēķināt un veidot finanšu plānu. Beigās sanāca visu aprēķināt un pat atrast somā liekus 200 eiro. Esmu mācījusies no šīs kļūdas un nekad vairs nebraucu ceļojumā, neapzinoties savus dienas limitus.
Kad ceļabiedrs izmaina visu
Pirmā ceļojuma daļa bija ļoti neprognozējama, haotiska, bet notikumiem un burvīgiem cilvēkiem bagāta. Par laimi pēc astoņām dienām man pievienojās ceļa biedrs, un visas plānošanas vai parastās ceļojuma nedienas palika atmiņām kā tikai iegūtas mācības un smieklīgas atmiņas. Kopā apceļojām Franciju, Šveici, Itāliju, Austriju un Čehiju, pēc kā arī mērojām ceļu mājās caur Poliju un Lietuvu.
Ceļojuma beigas, kas patiesībā bija tikai sākums
Parasti ceļojums šeit arī beidzas, taču ne man. Pēc gandrīz mēneša pavadīta ceļojot, atgriezos mājās ar sajūtu, ka stāsts nedrīkst beigties, tādēļ pievienojos jauniešu vēstnešu tīklam “EuroPeers”. Tagad kopā ar citiem “EuroPeers” jauniešiem popularizējam Eiropas Savienības programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” sniegtās iespējas, turpinam mācīties un pat ceļot! Tādēļ, ja arī Tu vēlies dzirdēt šo un citus ceļošanas un pieredzes stāstus par dalību jauniesu projektos, seko līdzi “EuroPeers” un tiekamies kādā citā piedzīvojumā!
Pieredzes stāsta autore: Luīza Rāzna