Viss sākas šeit. Erasmus 35. Programmas “Erasmus+” 35. jubilejas gadā programmas dalībnieki: organizācijas; mācību vadītāji, jaunieši, jaunatnes jomas eksperti un entuziasti dalās savā pieredzē un stāstos par iegūto un vērtīgo, ko sniegusi programma.
Stāsta Leandra Spriesle, EuroPeers vēstnese.
Kāda ir tava līdzšinējā pieredze programmā “Erasmus+”?
Es esmu bijusi četros “Erasmus+” projektos – trīs jauniešu apmaiņās un uz vienu training course.
Kā tu raksturotu programmu “Erasmus+” kādam, kas par to nekad iepriekš nav dzirdējis?
Tā noteikti ir ļoti forša un vienreizēja iespēja, kā jaunietim kaut kur aizceļot, iegūt jaunus iespaidus, jaunus draugus, apskatīt kādu savu sapņu valsti, uz kuru tu vienmēr esi vēlējies aizbraukt un noteikti paplašināt savu redzesloku Eiropas mērogā.
Vai un kāpēc tu ieteiktu piedzīvot “Erasmus+” projektu pieredzi kādam draugam vai citam jaunietim?
Pavisam noteikti jauniešiem ieteiktu piedalīties “Erasmus+” projektos, jo, pirmkārt, tā ir iespēja, kā tu attīsti pats sevi, kā veido savu izaugsmi. Tas ir tavs sākums, varbūt kādam jau vidusceļš uz sevis izzināšanu un saprašanu. Otrs ir tas, ka tu kopā ar cilvēkiem no savas valsts vari aizceļot uz citu valsti, iepazīties ar cilvēkiem no citām valstīm, kā arī iepazīt citas un vietējo kultūru. Tādā veidā vari iegūt redzējumu par citām valstīm un citām kultūrām, jo jaunieši stāstīs no visas sirds par savu valsti. Tā ir iespēja arī iemācīties pat kādu jaunu valodu.
Kā programmu “Erasmus+” varētu padarīt vēl zaļāku?
Ja tas ir iespējams, izvēlēties dabai draudzīgāku transportu. Kā mēs zinām, tagad ir lidmašīnas, kas ir daudz ekoloģiskākas, tad censties, ja ir iespēja, skatīties uz tādiem lidojumu reisiem. Kad es biju Norvēģijā, man patika, ka viņiem ir ļoti strikta šķirošanas sistēma. Viņiem ļoti rūp, kas notiek ar viņu vidi un dabu. Man šķiet, ka būtu forši, ka katrā “Erasmus+” projektā, pat ja tā nav Norvēģija, tiktu ieviestas šīs te atkritumu šķirotnes un atkritumi tiktu šķiroti.