Pārlekt uz galveno saturu
Kopā par zaļāku nākotni | Kultūras biedrības “Alternatīvā Realitāte” “Erasmus+” jauniešu apmaiņas projekta pieredzes stāsts

Kopā par zaļāku nākotni | Kultūras biedrības “Alternatīvā Realitāte” “Erasmus+” jauniešu apmaiņas projekta pieredzes stāsts

04.09.2024.
Jaunatne

Kultūras biedrības “Alternatīvā Realitāte” programmas “Erasmus+” īstenotais jauniešu apmaiņas projekts "Laona jauniešiem, jaunieši Laonai" piedāvāja dalībniekiem unikālu iespēju piedzīvot dzīvi mainošu pieredzi Kipras lauku ciematā Pano Arodes. No 2023. gada 4. līdz 12. septembrim 33 jaunieši no Latvijas, Kipras, Polijas, Vācijas un Rumānijas satikās šajā gleznainajā vietā, lai kopīgi mācītos, strādātu un veicinātu videi draudzīgu dzīvesveidu, vienlaikus veidojot spēcīgas draudzības un kopīgi apzinoties dabas vērtību. Tas bija kas vairāk nekā tikai projekts – tā bija dzīvi mainoša pieredze!

 

Projekta dalībnieku kopīgais mērķis bija iedvesmot sevi un citus, lai veicinātu videi draudzīgu dzīvesveidu. Šeit tika runāts ne tikai par klimata krīzi, bet dalībnieki arī aktīvi rīkojās, lai padarītu pasauli zaļāku un labāku vietu dzīvei.

 

Sadarbība ar vietējiem iedzīvotājiem un rīcība vides aizsardzībai

Dalībniekiem bija iespēja mācīties no vietējiem iedzīvotājiem, kas piedāvāja savu viesmīlību un dalījās pieredzē. Viņi ne tikai ar atplestām rokām uzņēma visus projektā iesaistītos, bet arī aktīvi piedalījās plānotajās aktivitātēs. Kopīgiem spēkiem projekta laikā tika savākti vairāk nekā 350 kg atkritumu Laonas reģionā un vēl pāri 150 kg atkritumu, tīrot publisku pludmali Pafas pilsētas krastā. Projekta gaitā dalībnieki izveidoja videoklipus par vides problēmām un izmantoja savu radošumu, lai radītu iesaistošus un izglītojošus materiālus. Mācoties, spēlējoties un strādājot kopā, jaunieši kļuva par īstu komandu, kas ir gatava mainīt pasauli.

 

Dalībnieku atziņas un ieguvumi

Atefs no Vācijas dalījās savā pieredzē: “Šis projekts man atvēra acis uz to, cik svarīgi ir katram no mums rūpēties par vidi. Es jutos iedvesmots un motivēts turpināt šo praksi savā ikdienā.”

 

Loredana no Rumānijas piebilda: “Dzīve Pano Arodes ciematā bija kā atgriešanās pie dabas – tā bija īsta mācība par to, kā dzīvot ilgtspējīgi un cienīt mūsu planētu.”

 

Šī pieredze ne tikai bagātināja jauniešu zināšanas un prasmes, bet arī radīja ilgstošas saites un draudzības starp jauniešiem no dažādām valstīm. Projekta īstenotāji redz un tic, ka nākotnē šīs draudzības un sadarbības rezultātā taps vēl lielākas un nozīmīgākas iniciatīvas, kas veicinās ilgtspējīgu dzīvesveidu visā Eiropā. Kopā mēs radām gaišāku un ilgtspējīgāku nākotni visiem!

 

Pieredzes stāsta autore: Irina Kurpniece no Kultūras biedrības “Alternatīvā Realitāte”