Pārlekt uz galveno saturu
septiņas studentes pikniko parkā

Pielāgoties neordinārām situācijām un izkāpt ārpus komforta zonas

21.09.2022.
Izglītība un mācības
Studentu mobilitāte
Studente stāv pie kultūras pieminekļa Spānijā

Lelde Viša strādā sabiedrisko attiecību aģentūrā par jaunāko influenceru projektu vadītāju, un bakalaura studijās viņa devās mobilitātē uz Madridi, Spāniju.

 

2018. gadā, uzsākot studēt sabiedrisko attiecību vadību Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA, Lelde vēlējās sevi izaicināt un izkāpt ārpus savas komforta zonas: “Ikdienā esmu diezgan bailīgs cilvēks, tāpēc, lai pārvarētu savas bailes un izkāptu ārpus komforta zonas, studiju laikā pieteicos Erasmus+ programmai. Šī pieredze man ļāva paskatīties uz pasauli ar citām acīm, iemācīja ātri reaģēt dažādās stresa un nestandarta situācijās un sniedza atmiņā paliekošas iespējas, ko ieteiktu izmantot ikvienam.”

 

Mobilitātes laikā Lelde dzīvoja kopā ar spāņu  ģimeni. Ikdienas saziņa un spēja saprast vienam otru bija viens no lielākajiem izaicinājumiem, jo Spānijā liela daļa cilvēku nerunā angļu valodā. Arī ģimene, ar kuru Lelde dzīvoja vienā dzīvoklī, to saprata minimāli. Taču, lai arī sazināties bija grūti, Lelde atzīst, ka mobilitātes laikā apgūtās komunikācijas prasmes ir viens no lielākajiem ieguvumiem: “Es iepriekš nebiju mācījusies spāņu valodu, taču, dzīvojot kopā ar spāņu ģimeni, pamazām sāku to apgūt – viņi man mācīja vārdus spāņu valodā, savukārt es viņam palīdzēju apgūt angļu valodu. Tas bija ļoti vērtīgi mums visiem.”

 

Uzskatu, ka jebkurš cilvēks, kurš stājas pretī izaicinājumiem un nebaidās no pārmaiņām, spēj sasniegt daudz vairāk gan profesionālajā, gan personiskajā dzīvē. Erasmus+ programma iemāca pielāgoties neordinārām situācijām. Tu kļūsti kā hameleons, kurš mēģina iekļauties svešā kultūrā, un tas ir liels, liels ieguvums, atzīst Lelde.

 

Foto: Privātais arhīvs