Pārlekt uz galveno saturu
Starptautiska pieredze un ilgtspējas veicināšana “Erasmus+” jauniešu apmaiņas projektā | Organizācijas “Youth Line” pieredzes stāsts

Starptautiska pieredze un ilgtspējas veicināšana “Erasmus+” jauniešu apmaiņas projektā | Organizācijas “Youth Line” pieredzes stāsts

05.09.2024.
Jaunatne

No 2024. gada 13. maija līdz 21. maijam Latvijas piekrastes pilsētā Saulkrastos notika “Erasmus+” jauniešu apmaiņas projekts “Mūsu zaļā nākotne”, kurā piedalījās 35 dalībnieki no Latvijas, Ukrainas, Itālijas, Spānijas un Turcijas. Projektu īstenoja jauniešu biedrība “Youth Line”, tajā akcentējot tādus tematus kā vides ilgtspēja, kultūras apmaiņa un personīgā izaugsme.

 

Daudzveidīgas aktivitātes un starpkultūru vakari

Daudziem no dalībniekiem šis bija pirmais “Erasmus+” projekts un pirmā reize Latvijā. Nedēļa bija piepildīta ar dažādām aktivitātēm, kas palīdzēja iegūt jaunas prasmes un veidot draudzības ar cilvēkiem no dažādām valstīm. Viens no neaizmirstamākajiem notikumiem bija starpkultūru vakari, kur katra valsts prezentēja savas unikālās tradīcijas, ēdienus, mūziku un dejas. Šie vakari apliecināja, cik dažādi, tomēr vienoti mēs varam būt.

 

Komandas darbs un līderības prasmes

Nedēļas garumā dalībnieki piedalījās komandas veidošanas vingrinājumos un darbnīcās, kas attīstīja viņu līderības un komandas darba prasmes. Kopā dalībnieki veidoja radošus projektus, uzkopa volejbola laukumu, strādāja pie vides ilgtspējas iniciatīvām un mācījās efektīvi sadarboties. Daudzi atklāja sevī līdera īpašības, par kurām līdz šim nebija nojautuši.

 

Izglītošana par vides ilgtspēju

“Mūsu zaļā nākotne” galvenais mērķis bija izglītot dalībniekus par vides ilgtspēju. Nodarbībās tika aplūkotas tādas tēmas kā atjaunojamā enerģija, ilgtspējīga lauksaimniecība un atkritumu samazināšana. Šīs nodarbības sniedza dalībniekiem dziļāku izpratni par globālajām vides problēmām un iedvesmoja aktīvi iesaistīties videi draudzīgās praksēs.

 

Neformālās izglītības nozīme

Daudz kas no tā, ko dalībnieki darīja, balstījās uz neformālās izglītības metodēm – praktiskām aktivitātēm, grupu darbu un reālās dzīves pieredzi. Piemēram, filmu veidošana par vides pārmaiņām ļāva dalībniekiem radoši izpaust savas idejas un bažas par mūsu planētas nākotni.

 

Projekta noslēgums un dalībnieku ieguvumi

Projekta beigās dalībnieki jutās gandarīti par paveikto. Viņi bija ieguvuši daudz jaunu draugu, zināšanas un prasmes, kas palīdzēs pozitīvi ietekmēt viņu kopienas. Katrs dalībnieks saņēma arī Youthpass sertifikātu, kas kalpo kā atzinība par ieguldīto darbu. Projekts “Mūsu zaļā nākotne” kļuva par dzīvi mainošu pieredzi, kas paliks atmiņā un iedvesmos dalībniekus turpināt darbu vides jomā savās valstīs.