Pārlekt uz galveno saturu
Ilusratīvs attēls eTwinning nacionālajai konferencei

Aicina pieteikties dalībai nacionālajā eTwinning konferencē 2023

12.09.2023. 19:00
Jaunatne
eTwinning

Sestdien, 7.oktobrī Rīgā norisināsies ikgadējā nacionālā eTwinning konference, kuras tēma šogad veltīta inovācijām un radošumam izglītības iestādēs. Konferences laikā skolu komandas prezentēs labākos pagājušā mācību gada eTwinning sadarbības projektus. Pasākuma laikā uzstāsies digitālo prasmju speciāliste Vita Vītola-Lapiņa ar lekciju “Mākslīgais intelekts: ieguvums vai izaicinājums pedagogiem” un sertificēta mākslas terapeite Līga Cepurīte vadīs nodarbību, kuras laikā visiem klātesošajiem būs iespēja ne tikai uzzināt, kāpēc radošums ir svarīgs, bet arī paši to praktiski piedzīvos. Pasākuma noslēgumā tiks pasniegta balva konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2023” uzvarētājiem!

 

Aicinām dalībai pieteikties eTwinning skolotājus, skolu vadības un izglītības pārvalžu pārstāvjus, kurus interesē projektu organizēšana, tehnoloģiju izmantošana mācību darbā un 21.gadsimta izglītība. Tiks nodrošināta arī pasākuma tiešraide Facebook.

Konferences darba kārtības uzmetums (PDF)

 

Reģistrācija konferencei

Dalība klātienē

Lai pieteiktos dalībai konferencē klātienē, līdz 2.oktobra plkst. 9:00 jāaizpilda pieteikuma anketu tiešsaistē. Apstiprinājuma vai noraidījuma e-pasts tiks izsūtīts visiem pretendentiem 2023. gada 2. oktobrī. Dalībnieku skaits ir ierobežots (100 dalībnieki). Klātienes dalībnieki saņems apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi (6h apmērā).

 

Dalība attālināti

Dalībai attālināti nav nepieciešama reģistrācija. Visi interesenti var vērot tiešraidi eTwinning Latvija Facebook lapā 7. oktobrī. Atgādinājumus par konferenci var saņemt, atzīmējot savu dalību Facebook pasākumā. Dalībniekiem, kuri piedalīsies konferencē attālināti, apliecību par profesionālās kompetences pilnveidi neizsniedz.

 

Konferencē prezentēs labākos projektus

Konferences sākuma daļā konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2023” finālisti (skolēni kopā ar skolotājiem) prezentēs savus skolu sadarbības projektus, lai cīnītos par eTwinning nacionālo gada balvu. Šogad ar savām prezentācijām uzstāsies 5-6 komanda, kuras iepazīstinās ar saviem starptautiskajiem projektiem. Galvenā balva tiks piešķirta divās kategorijās – pirmsskolas vecuma projektam un skolas vecuma projektam. Finālistu saraksts tiks publicēts 19. septembrī eTwinning Latvija tīmekļvietnē.

 

Inovācijas un radošums izglītībā

Šī gada nacionālās konferences tēma ir cieši saistīta ar eTwinning 2023. gada tēmu “Inovācijas un izglītība — radošums ar eTwinning”. Domājot par nākotni un straujajām pārmaiņām visās dzīves jomās, arvien svarīgākas kļūst dažādas prasmes un kompetences, ko bērniem un jauniešiem spēj dot pedagogi. Izglītības iestādes palīdz sagatavot skolēnus pasaulei, kāda tā būs nākotnē, tāpēc arī pašu pedagogu izpratne par notiekošajām pārmaiņām ir nozīmīga.

 

Nacionālas konferences laikā pievērsīsimies divām no Eiropas Komisijas izvirzītajām inovācijas šķautnēm – tehnoloģijām un raodšumam. Šobrīd viena no aktuālākajām tēmām, kas rada satraukumu pedagogiem ir mākslīgais intelekts un veidi, kā skolēni to izmanto. Informatīvas lekcijas laikā dalībniekiem būs iespēja uzzināt par dažādiem ģeneratīvā mākslīga intelekta rīkiem, to iespējām, pielietojumu un ierobežojumiem, kā arī dalībnieki iepazīsies ar ētiskajiem aspektiem mākslīga intelekta rīku izmantošanā. Pēc tam dalībniekiem būs iespēja pilnībā atslēgties no tehnoloģijām, lai padziļinātu savas zināšanas par radošumu caur praktisku pieredzi. Nereti izglītības iestāžu virzienā raida pārmetumus par radošuma trūkumu, tāpēc, lai labāk saprastu radošuma nozīmi psihisko un emocionālās labbūtības, kā arī sociālās un pedagoģisko inovāciju veicināšanā sertificēta mākslas terapeite Līga Cepurīte vedīs dalībniekus radošuma pasaulē.

 

Tev ir jautājumi? Sazinies ar mums!

Jautājumus par konferenci var uzdot, rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning nacionālā konference”) vai zvanot uz 67356252.