14.07.2025. 20:00
Jaunatne
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jaunatnes darbiniekus, jaunatnes līderus un jauniešus (15-18 gadi) līdz 10. augustam pieteikties mācībām par programmas“Erasmus+” jauniešu apmaiņu projektu veidošanu “EYE Opener”. Mācības notiks no 2025. gada 27.oktobra līdz 1.novembrim Somijā, Kouvolā.
Šīs starptautiskās mācības ir lieliska iespēja jauniešu un jaunatnes darbinieku komandām, kuras vēlas uzzināt kā izveidot kvalitatīvus programmas “Erasmus+” jauniešu apmaiņas projektus.
Starptautiskajās mācībās dalībniekiem būs iespēja izzināt, ko nozīmē kvalitāte jauniešu apmaiņās, kā arī būs iespēja uzsākt reālu projektu ideju izstrādi kopā ar iespējamiem partneriem. Mācību programma ir balstīta uz principu - mācīšanās darot. Dalībniekiem piedalīsies simulācijās, spēlēs, informatīvajās sesijās, semināros, refleksijas un atgriezeniskās saites aktivitātēs. Jaunieši darbosies pie projektu plānošanas, savukārt jaunatnes darbinieki apgūs prasmes, kā veiksmīgā atbalstīt jauniešus, lai veicinātu produktīvu savstarpējo sadarbību.
Mācību mērķis ir sagatavot komandas, lai tās spētu izstrādāt savu projekta ideju un pieteiktos nākamajā “Erasmus+” projektu konkursa iesniegšanas termiņā.
Ko sagaidīt mācībās?
Jums būs iespēja:
- iepazīties ar “Erasmus+” jauniešu apmaiņas projektu būtību;
- dalīties ar praktiskiem piemēriem un pieredzi jauniešu apmaiņas projektu izveidē;
- apzināt savas kompetences kvalitatīvu projektu veidošanai;
- padziļināt izpratni par neformālo mācīšanos un jauniešu līdzdalību;
- precizēt grupas vadītāja lomu jauniešu mācībās;
- stiprināt jauniešu iesaistīšanos apmaiņas projektu plānošanā;
- palīdzēt dalībniekiem atrast nākamos starptautiskos partnerus;
- veicināt tīklošanos starp jauniešiem un organizācijām.
- Jaunatnes darbinieks (vecāks par 18 gadiem) ir atbildīgs par savas komandas nepilngadīgajiem jauniešiem, strādās ar tiem un iesaistīsies jauniešu apmaiņas projekta attīstībā.