Pārlekt uz galveno saturu
Cilvēki stāv pusaplī, skatās un klausās vienā cilvēkā, kas stāv priekšā

Aicina pieteikties mācību apmeklējumam Somijā par darbu ar jaunatni pašvaldībās

05.09.2023. 20:00
Jaunatne

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina līdz 17. septembrim pieteikties mācību apmeklējumam par darbu ar jaunatni pašvaldībās, kas notiks Somijā no 2023. gada 27. novembra līdz 1. decembrim Helsinkos.

 

Mācību apmeklējuma mērķis ir pulcēt dažādas jaunatnes darbā, darbā ar jaunatnes līdzdalību, dažādību un iekļaušanu iesaistītās un ieinteresētās puses, kas var dalīties ar praksi un politikām no visas Eiropas, lai sniegtu ieskatu jaunatnes jomā Somijā un jaunatnes līdzdalības veicināšanas darbā Somijā.

 

Mācību saturs

Mācību apmeklējumā paredzēts iepazīstināt tā dalībniekus ar Somijas jaunatnes jomas struktūrām un lēmumu pieņemšanas procesiem. Dalībnieki gūs pārskatu par to, kāda veida līdzdalības un iekļaušanas struktūras tiek izmantotas darbā ar jaunatni Somijā, jo sevišķi Somijas pašvaldībās. Mācībās plānots:

  • apmeklēt organizācijas, kuru darbs saistīts ar jaunatnes līdzdalību;
  • iepazīt situāciju jaunatnes līdzdalībā Somijā vietējā un nacionālā līmenī;
  • uzklausīt jaunatnes līdzdalības veiksmes stāstus no Somijas pašvaldībām un citiem dalībniekiem;
  • izzināt darbu ar jaunatnes līdzdalību pašvaldības līmenī;
  • satikt dažādas iesaistītās puses.

Mācību apmeklējums paredzēts līdz 26 dalībniekiem no "Erasmus+" programmas valstīm un partnervalstīm no Austrumeiropas, Kaukāza un Dienvideiropas reģioniem. Atlasē priekšroka tiks dota dalībniekiem no valstīm, kas iesaistītas Europe Goes Local projektā (to skaitā ir Latvija).

 

Aktivitātēs tiks atbalstīts drošas vides princips, kas nepieļauj diskrimināciju vai bulingu dalībnieku izcelsmes vai cilvēcisko īpašību dēļ. Mācību norises vieta ir pieejama cilvēkiem ratiņkrēslā. Tiks ņemtas vērā dalībnieku īpašās vajadzības, lai nodrošinātu iespēju pilnvērtīgi līdzdarboties mācībās. Ja dalībniekam ir nepieciešama atbalsta persona, pielāgots viesnīcas numuriņš un transports, vai citi atbalsta rīki, organizatori centīsies tos nodrošināt. Lūdzam dalībniekus, kas tiks atlasīti mācību apmeklējumam, savlaicīgi informēt organizatorus par savām īpašajām vajadzībām, lai būtu iespējams sagatavoties tās nodrošināt. Atlasītie dalībnieki saņems anketu, kurā norādīt savas īpašās vajadzības un ēdināšanas vajadzības.

 

Kad vien iespējams, tiks ņemta vērā vides ilgtspēja. Ņemot vērā, ka lielākajai daļai dalībnieku, lai nokļūtu Somijā, nepieciešams izmantot lidmašīnu, aicinām Somijas iekšienē izmantot sauszemes transportu, kā arī apsvērt izmantot zemu emisiju transportu, dodoties uz mācībām ārzemēs. Cenšoties padarīt pasauli mazliet zaļāku, organizatori izvēlas nodrošināt veģetāru ēdināšanu, kad vien tas ir iespējams. Lūgums informēt organizatorus, ja dalībniekam kādu apsvērumu dēļ obligāti nepieciešams uzturā patērēt gaļu, citādi primāri tiks izvēlēta videi draudzīga ēdināšana.

 

Ar mācību vizītes plānoto programmu ir iespējams iepazīties SALTO resursu centra tīmekļa vietnē.

 

Mācību norise

Dalībniekiem pasākuma norises vietā nepieciešams ierasties 27. novembrī. Mācību apmeklējuma programma sākas 28. novembra rītā, savukārt tā beidzas pēc vakariņām 30. novembrī. Došanās prom plānota 1. decembrī. Dalībniekiem tiks apmaksāta nakšņošana no 27. novembra līdz 1. decembrim. Dalībniekiem jāpiedalās visās mācību dienās.

Šis mācību apmeklējums notiek “Europe Goes Local” stratēģiskās partnerības ietvaros un tā mērķis ir uzlabot vietējā mēroga darba ar jaunatni kvalitāti, daloties labās prakses piemēros.

 

Pieteikšanās un dalības maksa

Mācībām līdz 17. septembrim aicināti pieteikties jaunatnes darbinieki, jaunatnes projektu vadītāji, jaunatnes politikas veidotāji, vietēja līmeņa jaunatnes organizāciju pārstāvji, pašvaldību pārstāvji. Lai dalībnieki no apmeklējuma iegūtu maksimāli daudz, tiem nepieciešama pieredze darbā ar jaunatnes līdzdalību, dažādību un iekļaušanu, vai arī jāstrādā amatā, kur pieejami resursi un ietekme jaunatnes līdzdalības, kā arī dažādības un iekļaušanas veicināšanai.

 

Dalība mācībās ir bezmaksas, taču dalībniekiem pašiem jāsedz līdzmaksājums EUR 28,46 apmērā. Uzturēšanās, ēdināšanas, ceļa un apdrošināšanas izmaksas sedz mācības organizējošā aģentūra (Somijas Nacionālā izglītības aģentūra (Finnish National Agency for Education (EDUFI)) un Somijas jauniešu domju savienība (The Union of Local Youth Councils in Finland (Nuvary)) un JSPA.

 

Plašāka informācija un pieteikšanās anketa (aizpildāma līdz 17. septembrim) pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

 

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatori Leldi Vaivodi (e-pasts: lelde.vaivode@jaunatne.gov.lv).