Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) līdz 15. janvārim aicina organizāciju un iestāžu (skolu, jauniešu centru) pārstāvju komandas pieteikties projektu darbnīcai par “Erasmus+” jauniešu apmaiņas projektu veidošanu. Darbnīcas 1. daļa notiks klātienē 23.-24. janvārī atpūtas kompleksā “Turbas”, Tīnūžu pagastā, Ogres novadā. Darbnīcas 2. daļa notiks 6. februārī tiešsaistes platformā Zoom.
Jauniešu apmaiņas projektu ietvaros jauniešu grupai ir iespēja savā valstī uzņemt jauniešus no citām valstīm vai pašiem doties uz kādu citu valsti, lai kopā ar jauniešu grupām piedalītos kopīgi veidotā projektā par jauniešiem aktuālu tematisku ideju. Projekta mērķis ir veicināt jauniešu aktīvo pilsoniskumu, kā arī neformālās izglītības ceļā pilnveidot daudzveidīgas personiskās un profesionālās kompetences. Projektu darbnīca iepazīstinās ar svarīgākajiem projekta pieteikuma nosacījumiem, palīdzēs rast iedvesmu projekta idejai un sniegs vispārīgu ieskatu projekta un tā aktivitāšu izstrādes un īstenošanas procesā.
Ieguvumi no projektu darbnīcas:
- izpratne par jauniešu apmaiņas projektu būtību un uzbūvi;
- informācija par programmas “Erasmus+” prioritātēm (iekļaušanu un dažādību, vides ilgtspējas un klimata jautājumiem, aktīvu līdzdalību demokrātiskajā dzīvē, digitālo transformāciju), Eiropas Jaunatnes mērķiem un to iekļaušanu projekta aktivitātēs;
- vērtīga pieredze neformālās izglītības pieejā, kā arī iepazītas citas organizācijas un iegūti kontakti sadarbībai;
- iespēja komandā strādāt pie jauniešu apmaiņas programmas izstrādes un projekta rakstīšanas;
- iegūta atgriezeniskā saite par projekta ideju un individuālas konsultācijas ar JSPA ekspertu jauniešu apmaiņas projektos;
- JSPA mācību vadītāju sniegtais mentorings pēc mācībām līdz 20.02.2024.
Pieteikšanās
Mācībām aicinām pieteikties organizāciju un iestāžu (skolu, jauniešu centru) pārstāvjus 2-3 cilvēku komandās: 1-2 jaunieši (skolēni/studenti) + viena pilngadīga atbalsta persona (pedagogs, izglītības iestādes interešu izglītības vadītājs, biedrības vadītājs/koordinators u.tml.). Dalībniekiem jābūt no vienas organizācijas, biedrības, skolas vai institūcijas.
Lai piedalītos mācībās, visiem komandas dalībniekiem, kas pārstāv vienu organizāciju, līdz 2024. gada 15. janvārim (ieskaitot) jāaizpilda katram sava pieteikuma anketa. Rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 17. janvārim, par to informējot uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi. Lai projektu darbnīcu laikā jauniešu apmaiņu ideju izstrāde būtu raitāka, dažas dienas pirms mācībām komandas dalībniekiem nepieciešams paredzēt arī ~4-5 h sagatavošanās uzdevumiem (materiālu izpēte tiešsaistē un vajadzību izpēte). Konkrēti uzdevumi tiks nosūtīti e-pastā par dalības apstiprināšanu mācībās.
Jauniešu apmaiņas projektos var piedalīties jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem, savukārt atbalsta persona drīkst būt arī vecāka par 30 gadiem. Svarīgi, lai dalībnieku komanda varētu piedalīties visās mācību dienās. Mācības ir bez maksas un notiks latviešu valodā.
Papildu informācija
Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas vecāko projektu vadītāju Agiju Lāci (e-pasts: agija.lace@jaunatne.gov.lv, t. 67358064).
JSPA sedz uzturēšanos (izmitināšanu vairākvietīgos numuriņos), ēdināšanu, mācību programmas un satura izmaksas mācību laikā. Dalībniekiem pašiem ir jānodrošina un jāsedz transporta izdevumus nokļūšanai uz/no mācību norises vietas. Informējam, ka šī pasākuma laikā ir iespējama fotografēšana un filmēšana, kā arī audio un tiešraižu ierakstu veikšana.
Lai iepazītos ar informāciju par personas datu apstrādi JSPA, aicinām ieskatīties tīmekļvietnes sadaļā “Privātuma politika”.