Pārlekt uz galveno saturu
Uz galda novietotas astoņas koka cilvēku ikonas, kuras iekļauj cilvēka rokas

Aicinām pieteikties starptautiskam semināram par iekļaušanas un daudzveidības prioritāti Erasmus+ sadarbības projektos

16.10.2023. 16:38
Izglītība un mācības
Sadarbības un mācību aktivitātes TCA
SALTO mācības

No 2023. gada 22. līdz 24. novembrim Portugāles Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) pasākumu – tematisko semināru “Vienotība dažādībā: daudzveidība, vienlīdzība un iekļaušana, izmantojot Erasmus+ domāšanas veidu” (Unity in Diversity: A Diversity, Equity & Inclusive Celebration through Erasmus+ mindset), kas notiks Lisabonā, Portugālē.   

 

Semināru organizē, lai aktualizētu Eiropas Komisijas prioritātes “Iekļaušana un daudzveidība” dimensiju sadarbības projektos, analizējot prioritātes nozīmi dažādos dzīves aspektos, piemēram, darbavietās, izglītības iestādēs un kopienās, kā arī izstrādājot stratēģijas un praktiskus instrumentus iekļaujošu un vienlīdzīgu Eiropas projektu izveidei.

 

Pasākumā dalībnieki:

  • iegūs dziļāku izpratni par dažādības, vienlīdzības un iekļaušanas nozīmi dažādos dzīves aspektos, piemēram, darbavietā, izglītībā un sabiedrībā;
  • apzināsies priekšrocības, ko sniedz daudzveidīgas un iekļaujošas vides veicināšana, kā arī atstumtības un diskriminācijas negatīvā ietekme;
  • iegūs praktisku informāciju, stratēģijas un instrumentus dažādības un iekļaušanas veicināšanai attiecīgajās jomās;
  • veidos jaunus starptautiskus kontaktus.

Semināram aicināti pieteikties skolu izglītības (SCH), augstākās izglītības (HED), profesionālās izglītības un apmācības (VET), kā arī pieaugušo izglītības (ADU) sektoru pārstāvji (arī bez iepriekšējas pieredzes Erasmus+), kuri ir ieinteresēti veidot Erasmus+ KA2 Partnerības sadarbībai projektus.

 

Pasākuma detalizēts apraksts pieejams Salto mājaslapā.

 

 

 

 

Pasākuma darba valoda – angļu.

 

Pieteikšanās semināram līdz 2023. gada 22. oktobrim, iesniedzot šādus dokumentus:

Aizpildīta un parakstīta pieteikuma veidlapa jāiesniedz personīgi vai jānosūta pa pastu uz adresi: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Vaļņu iela 1, 5. stāvs, Rīga, LV-1050.

 

Elektroniskā veidā iesniegti pieteikumi tiek pieņemti, parakstīti ar drošu elektronisko parakstu (gan organizācijas pārstāvja, gan organizācijas paraksttiesīgās personas), nosūtot uz e-pastu info@viaa.gov.lv. Valsts izglītības attīstības aģentūra organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju.

 

Pieteikuma veidlapa un vērtēšanas kritēriji atrodami Erasmus+ programmas Sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) sadaļā Dokumenti un veidlapas

 

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā pieejamas 3 vietas.

 

Atbalstītajiem dalībniekiem tiks segti faktiskie ceļa izdevumi no dzīvesvietas līdz TCA pasākuma norises vietai un atpakaļ, kā arī uzturēšanās (nakšņošanas) izmaksas pēc atgriešanās no TCA pasākuma un atskaites iesniegšanas. Ēdināšanas izmaksas semināra laikā nodrošinās uzņemošā puse. Citas izmaksas sedz pārstāvētā organizācija vai dalībnieks.

 

Pasākums tiek finansēts no 2023. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta.

 

Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem: šeit

 

Papildu informācija:

Ieva Stulpiņa
Vecākā eksperte