Pārlekt uz galveno saturu
Skolas ēka, tai kreisajā pusē violets pusaplis ar apli, kurā ir ievietots eTwinning logo

Degumnieku pamatskola: Kopā ar eTwinning kopš 2013. gada

11.06.2024. 20:00
Jaunatne
eTwinning

Degumnieku pamatskola jau kopš 2013. gada aktīvi iesaistās eTwinning skolu sadarbības tīklā. Mūsu pirmais projekts bija “Interesting Why. Children’s Questions and Curiosities”. Skola aktīvi iesaistītās dažādos eTwinning semināros, vebināros, forumos un kursos gan skolotājiem, gan skolēniem.

 

Svarīga Eiropas skolu sadarbība

Mēs vēlamies būt daļa no Eiropas skolu saimes, lai gūtu pieredzi un veicinātu sadarbību. Tas ir īpaši nozīmīgi skolotāju tālākizglītībai, jo eTwinning piedāvā daudzveidīgus kursus, kas veicina izaugsmi komunikāciju un tehnoloģiju jomā. eTwinning nodrošina profesionālās pilnveides iespējas ikvienam. Skolotāji izmanto eTwinning platformu, lai pasniegtu mācību plānu saturu ar inovatīviem un daudzveidīgiem pedagoģiskiem modeļiem, piemēram, skolēnorientētu izglītību un elastīgu pieeju mācību laikam un vietai.

 

Skolēnu attīstība un starptautiskā sadarbība

Skolēniem eTwinning ir lieliska iespēja sazināties ar citu valstu skolēniem, uzlabot svešvalodu zināšanas, izzināt citu tautu kultūru un vēsturi, kā arī popularizēt savu valsti. Tas motivē viņus izmantot tehnoloģijas un iegūt starptautisku atzinību. Piemēram, projektā “Let’s discover the world” piedalījās piecas valstis, veicinot starpkultūru saziņu un izpratni. Par projektu vairāk var uzzināt Degumnieku pamatskolas tīmekļvietnē.

 

eTwinning Skolas Statuss

Degumnieku pamatskolai eTwinning Skola statusu pirmoreiz piešķīra 2020. gadā. Tas nozīmē, ka mēs esam eTwinning skolu sadarbības tīkla līderi, un esam lepni būt starp šīm skolām. Mūsu skolotāji strādā kopā, daloties savā pieredzē un zināšanās, lai nodrošinātu ikvienam skolēnam bagātāku izglītības pieredzi. Mēs arī dalāmies pieredzē ar citām novada skolām, popularizējot eTwinning iespējas.

 

eTwinning nodrošina drošu platformu izglītības procesam. Par skolas aktivitātēm eTwinning var uzzināt sociālajos tīklos (Facebook) un skolas tīmekļvietnē.

 

Pedagogi un projekti

Degumnieku pamatskolā eTwinning projektos iesaistīti pieci pedagogi: Ināra Kiukucāne, Indira Baltā, Ineta Strode, Una Salmane un Gunita Mežīte. Pašlaik notiek darbs pie trīs aktīviem projektiem:

  1. “School Play” – šajā projektā piedalās trīs skolas (divas no Latvijas un viena no Lietuvas), iesaistot 7. klases skolēnus. Projekts tika realizēts drāmas stundu ietvaros, atbilstoši mācību programmai Skola 2030. Projekts tapa eTwinning kursos skolēniem un veiksmīgi ir nonācis līdz finiša taisnei.
  2. “Cultural Diversity Around the Europe” – šis projekts ir ļoti apjomīgs, tajā piedalās 3.-7. klašu skolēni, tostarp skolēni ar iesaistošo izglītību. Projekta mērķis ir izzināt dažādu valstu kultūras un tradīcijas.
  3. “Veselīgais našķis” – šis projekts tiek realizēts pirmskolā un ir veltīts veselīga dzīvesveida popularizēšanai.

Paldies eTwinning komandai!

Esam pārliecināti, ka pateicoties darbībai eTwinning skolu sadarbības tīklā, mācību stundas ir jēgpilnākas un motivējošākas. Dalība eTwinning palīdz apgūt digitālos rīkus, uzlabot valodu prasmes un izzināt citu tautu kultūru un vēsturi.

 

Lai mums izdodas!

 

Autore: Degumnieku pamatskolas skolotāja Ināra Kiukucāne