Pārlekt uz galveno saturu
Bērnu zīmējumi ar Ukrainas un Polijas karoga elementiem

Eiropas Savienības programmas projekti Ukrainas atbalstam

05.02.2024. 15:56
Izglītība un mācības
Jaunatne
Sports

Starptautiskie projekti izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomās var pozitīvi ietekmēt cilvēku dzīves, īpaši tos, kuri ir cietuši no kara Ukrainā. Arī Eiropas Komisija (EK) kā vienu no galvenajām prioritātēm akcentē projektus, kas veicina atbalstu Ukrainai. Ar Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpuss programmu starpniecību iespējams palīdzēt tiem, kurus ir skāris karš. Tāpēc Erasmus+ turpinās sniegt atbalstu Ukrainai, sekmējot Ukrainas pilsoņu mācību mobilitāti, dodot iespēju cilvēkiem iegūt jaunas prasmes, palīdzot cīnīties ar dezinformāciju un veicinot bēgļu integrāciju jaunajā izglītības sistēmā.

 

EK ir izdevusi publikāciju, kurā apkopoti 15 iedvesmojoši Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpuss projekti, kas sniedz atbalstu Ukrainas kara skartajiem cilvēkiem. Ar stāstu palīdzību Komisija vēlas veicināt izpratni un iedvesmot citus pievienoties, īstenojot projektus Ukrainas atbalstam.

 

Starp 15 publicētajiem projektu piemēriem ir viens Erasmus+ īstenotais projekts no Latvijas. “Vienoti kultūrā – Ukrainas bēgļu uzņemšana” ir biedrības “Radošās idejas” īstenotais projekts sadarbībā ar Polijas fondu “Green Elephant Foundation”, lai nodrošinātu ukraiņu bēgļu uzņemšanu, sniedzot iespēju apgūt latviešu un poļu valodas un iepazītu šo valstu kultūru un dabu. Projekts ir saņēmis EK atzinību par pozitīvas ietekmes sniegšanu Ukrainas organizācijām un cilvēkiem.

 

Ar pieredzes stāstiem iespējams iepazīties EK mājaslapā.