Pārlekt uz galveno saturu
Jauniešu grupa fotografējas

Iespēja pieteikties starptautiskam semināram par pilsonisko līdzdalību un Eiropas Savienības vērtībām

30.01.2024. 13:08
Izglītība un mācības
Sadarbības un mācību aktivitātes TCA
SALTO mācības

No 2024. gada 3. līdz 5. aprīlim Spānijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) pasākumu – kontaktsemināru “Pilsoniskā līdzdalība un ES vērtības. Liec Eiropai iemirdzēties!” (Civic participation and EU values. Make Europe shine!), kas notiks Spānijā.    

 

Seminārs tiek organizēts ar mērķi nodrošināt dalībniekus ar komunikācijas un izplatīšanas instrumentiem, lai veicinātu kopīgas Eiropas vērtības un Erasmus+ programmas iespējas. Kā arī izstrādātu horizontālās prioritātes “Līdzdalība demokrātiskajos procesos” ieteikumus, lai radītu iespējas dialogam un mijiedarbībai starp dalībniekiem.

 

Seminārā dalībnieki:

  • dalīsies labās prakses piemēros pilsoniskās līdzdalības jomā nacionālā un starptautiskā līmenī (Erasmus+ programmas 2021-2027 horizontālā prioritāte “Līdzdalība demokrātiskajos procesos”);
  • izveidos izglītības dalībnieku tīklu, kas veicinātu pilsonisko līdzdalību un demokrātisko dzīvi;
  • informēs par 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām un rosinās līdzdarboties komunikācijas un informācijas izplatīšanas kampaņās;
  • veidos jaunus kontaktus un iepazīs potenciālos projektu partnerus;
  • dalīsies pieredzē ar dalībniekiem no citām valstīm.

Semināram aicināti pieteikties vispārējās (SCH), profesionālās (VET), augstākās (HED) un pieaugušo (ADU) izglītības sektora pārstāvji, potenciālie vai esošie Erasmus+ programmas projektu īstenotāji, kā arī pieredzējuši Erasmus+ programmas projektu īstenotāji, kuri piedalījušies vai koordinējuši Erasmus+ mācību mobilitātes projektus (KA1) un/vai sadarbības partnerības projektus (KA2).

 

Pasākuma detalizēts apraksts pieejams SALTO mājaslapā.

 

Pasākuma darba valoda – angļu.

 

Pieteikšanās semināram līdz 2024. gada 9. februārim, iesniedzot šādus dokumentus:

Aizpildīti un parakstīti pieteikuma dokumenti jāiesniedz personīgi vai jānosūta pa pastu uz adresi: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Vaļņu iela 1, 5. stāvs, Rīga, LV-1050. Elektroniskā veidā iesniegti pieteikumi tiek pieņemti, parakstīti ar drošu elektronisko parakstu (gan organizācijas pārstāvja, gan organizācijas paraksttiesīgās personas), nosūtot uz e-pastu info@viaa.gov.lv. VIAA organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju.  

 

Pieteikuma veidlapa un vērtēšanas kritēriji atrodami Erasmus+ programmas Sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) sadaļā Dokumenti un veidlapas

 

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā pieejamas 4 vietas.

 

Atbalstītajiem dalībniekiem tiks segti faktiskie ceļa izdevumi no dzīvesvietas līdz pasākuma norises vietai un atpakaļ pēc atgriešanās no TCA pasākuma un atskaites iesniegšanas. Uzturēšanās (2 naktis) un ēdināšanas izmaksas semināra laikā nodrošinās uzņemošā puse. Citas izmaksas sedz pārstāvētā organizācija vai dalībnieks.

 

Pasākums tiek finansēts no 2024. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta.

 

Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem šeit

 

Papildu informācija:

Ieva Stulpiņa
Vecākā eksperte