Pārlekt uz galveno saturu
Vairāki jaunieši sadevušies rokās veido apli

Iespēja pieteikties tiešsaistes semināram par skolēnu līdzdalību demokrātiskajos procesos

10.01.2023. 11:12
Izglītība un mācības
Sadarbības un mācību aktivitātes TCA

No 2023. gada 27. līdz 28. februārim Vācijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ programmas Sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) pasākumu – tematisko semināru “Eiropas nākotne – Eiropa ir Tava nākotne! Skolēnu līdzdalība demokrātiskajos procesos” (The future of Europe – Europe is your future! Pupils’ participation in democratic life”), kas norisināsies tiešsaistē.

 

Tiešsaistes seminārs veidots kā diskusiju darbnīca, kurā skolotāji un skolēni varēs aktīvi dalīties ar idejām, iepazīties ar semināra dalībniekiem no citām valstīm, iegūt informāciju par Erasmus+ programmu un uzzināt, kā tā darbojas no pieredzējušiem programmas dalībniekiem.

 

Pasākumā dalībnieki varēs piedalīties dažādās darba grupās, kurās:

  • skolotāji vai skolēni prezentēs savas idejas vai ziņojumus par interesējošo tēmu;
  • skolotāji un skolēni dalīsies pieredzē par īstenotajām Erasmus+ aktivitātēm, īpaši ilgtermiņa skolēnu mobilitātēm;
  • varēs iegūt informāciju par Erasmus+ programmas finansējuma iespējām un Eiropas skolu izglītības platformu;
  • skolēni varēs iesaistīties kā moderatori. Tiem, kuriem ir interese būt par moderatoru, nedēļu pirms tiešsaistes pasākuma sākuma jāpiedalās profesionāļa organizētās apmācībās.

Semināram aicināti pieteikties skolotāji, kuri varēs piedalīties kopā ar diviem izvēlētiem, aktīviem skolēniem (vecumā no 14 līdz 17 gadiem) no savas skolas. Visiem dalībniekiem jābūt gataviem piedalīties diskusijās, tāpēc ir nepieciešamas labas angļu valodas zināšanas.

 

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Skolotājiem no Latvijas seminārā pieejamas trīs vietas. Ar apstiprinātajiem skolotājiem sazināsies organizatori, aicinot norādīt izvēlētos divus skolēnus dalībai pasākumā.

 

Plašāka informācija par pasākumu.

 

 

 

 

Pieteikšanās semināram notiek līdz 2023. gada 29. janvārim, iesniedzot šādus dokumentus:

Aizpildīti un parakstīti pieteikumi jāiesniedz personīgi vai jānosūta pa pastu uz adresi: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Vaļņu iela 1, 5. stāvs, Rīga, LV-1050.

 

Elektroniskā veidā iesniegti pieteikumi tiek pieņemti, parakstīti ar drošu elektronisko parakstu (gan organizācijas pārstāvja, gan organizācijas paraksttiesīgās personas), nosūtot uz e-pastu info@viaa.gov.lv.

 

Pieteikuma veidlapa un vērtēšanas kritēriji atrodami Erasmus+ programmas Sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) sadaļā Dokumenti un veidlapas

 

Valsts izglītības attīstības aģentūra organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju.

 

Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem: šeit

 

Papildu informācija:

Sarmīte Rutkovska
Nodaļas vadītāja