Pārlekt uz galveno saturu
Jaunieši ar “DiscoverEU” ceļojuma kartēm no 1.jūlija dodas savos izplānotajos maršrutos

Jaunieši ar “DiscoverEU” ceļojuma kartēm no 1.jūlija dodas savos izplānotajos maršrutos

08.07.2025. 19:00
Jaunatne
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA)  jūnijā organizēja “DiscoverEU pre-departure” mācības Eiropas Savienības (ES) iniciatīvas “DiscoverEU”  ceļošanas karti ieguvušajiem Latvijas jauniešiem, lai atbalstītu viņus piedzīvojuma plānošanā. [gallery columns="4" link="none" size="large" ids="23644,23645,23647,23646"] ES iniciatīvas “DiscoverEU” ceļojuma karte sniedz iespēju ar vilcienu izbaudīt neaizmirstamu piedzīvojumu pa Eiropu! Lai palīdzētu jauniešiem sagatavoties šai pieredzei un sniegtu plašāku informāciju par viņu iespējām Eiropā, JSPA vairākas reizes gadā organizē “DiscoverEU pre-departure” mācības jauniešiem, kuri ieguvuši ceļojuma karti. Mācībām norisinoties gan klātienē, gan tiešsaistē, dalībnieki:
  • uzzināja vairāk par ES iniciatīvu “DiscoverEU”;
  • iepazinās ar JSPA un ES programmu piedāvātajām iespējām;
  • izstrādāja un prezentēja savus ceļojuma plānus un maršrutus sesijā “Tev jābrauc kopā ar mani!”;
  • aktualizēja ar ceļošanu saistītus drošības, plānošanas un citus svarīgus jautājumus – ceļa somas gatavošana, noderīgas aplikācijas, finanšu plānošana u.c.;
  • satikās ar citiem šī gada un iepriekšējo gadu “DiscoverEU” Latvijas ceļotājiem, kuri dalījās pieredzē un saņēma vērtīgus padomus ceļojuma plānošanai.
“DiscoverEU pre-departure”  klātienes mācībās no 17. līdz 19. jūnijam programmas vēstneši – Ieva Poškus, Dita Hadaņonoka un Roberts Beļuns dalījās ar iedvesmojošiem pieredzes stāstiem, ceļošanas sajūtām un ieteikumiem par labākajām apskates vietām. “DiscoverEU”  pieredzi guvusī “EuroPeers” tīkla vēstnese Elizabete Sparāne, kopā ar JSPA mācību vadītāju atbalstu, bija izveidojusi izglītojošu sesiju par iespējām iesaistīties arī citos “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektos. Turpinot veiksmīgu sadarbību ar Lietuvas nacionālo aģentūru un vairojot starptautisku pieredzes apmaiņu, klātienes mācībās viesojās divas jaunietes no Lietuvas – Rusne Šerberyte un Gintarija Skobaite. Dodot iespēju jauniešiem pašiem vadīt sesijas pēc principa jaunietis – jaunietim (peer to peer), Rusne un Gintarija pastāstīja gan par savu ceļojuma pieredzi, gan dalību “Erasmus+” organizētajās starptautiskajās mācībās jeb training course par budžeta plānošanu. Savukārt, tiešsaistes “DiscoverEU pre-departure” mācību pasākumā 25.jūnijā bija iespējams uzzināt “DiscoverEU” programmas vēstneša Markusa Damulēviča un jauniešu vēstnešu tīkla “EuroPeers” vēstneses Luīzas Rāznas piedzīvotos  “DiscoverEU” ceļojumu stāstus. JSPA atgādina, ka jauniešiem, kuri jau ir bijuši savos Eiropas ceļojumos un izmantojuši iniciatīvas “DiscoverEU” ceļojuma karti, ir iespējams pieteikties un piedalīties organizētās iniciatīvas “DiscoverEU” izvērtēšanas un atkal-satikšanās pasākumā “DiscoverEU post-travel”. Šogad atkalsatikšanās pasākums norisināsies no 17. līdz 19.oktobrim (pierīgā, norises vieta tiks precizēta).  Tajā varēs dzirdēt citus aizraujošos ceļojumu stāstus, piedzīvojumus un smelties idejas tālākai Eiropas kultūras daudzveidības izpētei, stiprinot savu piederības sajūtu Eiropas Savienībai, kā arī uzzināt par citām programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu aktivitātēm un iespēju kļūt par daļu no “EuroPeers” vēstnešu tīkla! Plašāk par “DiscoverEU” Nākama pieteikšanās iniciatīvai “DiscoverEU” būs 2025. gada rudenī, aizpildot pieteikumu Eiropas Jaunatnes portālā. Plašāka informācija par iniciatīvu “DiscoverEU” atrodama JSPA tīmekļvietnē, kur atrodami arī Latvijas jauniešu iniciatīvas “DiscoverEU” pieredzes stāsti, kā arī Eiropas Jaunatnes portālā. Radās jautājumi? Neskaidrību vai jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Lindu Josti-Sidorovu (tālr.: +371 67356255, +371 26828614 e-pasts: linda.joste-sidorova@jaunatne.gov.lv).