Pārlekt uz galveno saturu
Image
Lielpilsētas skats, priekšā gaišināts globuss

Konferencē pārrunā iespējas ciešākai Nordplus un Erasmus+ sadarbībai

22.11.2022. 08:57
Izglītība un mācības

No 16. līdz 17. novembrim Bergenā, Norvēģijā norisinājās Nordplus programmas organizētā konference "Jauns Nordplus - jaunas iespējas" (New Nordplus – New Possibilities), kurā uzsvēra ciešākas sadarbības nepieciešamību un iespējas starp Erasmus+ un Nordplus programmām, pārrunāja Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības nozīmi un Nordplus programmas jauno 2023. līdz 2027. gada periodu.

 

Konferencē īpaši tika uzsvērta sadarbība starp Nordplus un Erasmus+ programmām, kas rada jaunas un plašākas mobilitātes iespējas projektu īstenotājiem. Abās programmās pārklājās tādi tematiskie virzieni kā iekļaušana, ilgtspēja un klimats, ekonomika, drošība un digitālā attīstība, ko var izmantot, apvienojot projektu saturu. Abas programmas ir tematiski papildinošas, Nordplus programmai izvēršoties Ziemeļvalstu reģionos, savukārt Erasmus+ programmai sasniedzot mērogu Eiropā un citur pasaulē. Abas programmas sadarbosies, apmainoties ar kontaktiem, projektu rezultātiem, izstrādātajām programmām, produktiem un rīkiem, lai pārzinātu viena otras projektu sasniegumus.

 

Konferenci organizēja Norvēģijas Augstākās izglītības un prasmju direktorāts sadarbībā ar Norvēģijas Izglītības un zinātnes ministriju. Pasākumā piedalījās Nordplus un Erasmus+ programmu pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas, Latvijas, Norvēģijas, Somijas, Dānijas, Fēru salām, Ālandu salām, Grenlandes, Islandes un Zviedrijas.

 

Latvijā Nordplus programmas nacionālā informācijas biroja funkcijas, kā arī Erasmus+ programmu izglītības un mācību jomā nodrošina Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).