Lai veicinātu darbā ar jaunatni iesaistīto personu, kas pārstāv pašvaldības un nevalstiskās organizācijas (NVO), psihoemocionālo labbūtību un mazinātu Covid-19 pandēmijas, kā arī karadarbības Ukrainā sekas uz psihoemocionālo veselību, aicinām darbā ar jaunatni iesaistītos līdz 6. aprīlim pieteikties supervīziju atbalstam! Laika posmā no 2022. gada aprīļa līdz 2022. gada decembrim Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam un programmas "Erasmus+" stratēģiskās partnerības projekta "Europe Goes Local" ietvaros organizēs supervīziju grupas, lai nodrošinātu darbā ar jaunatni iesaistītajiem piekļuvi sistēmiska psihoemocionālā atbalsta saņemšanai profesionālu supervizoru vadībā.
Projekta laikā paredzētas astoņas grupu (līdz 12 cilvēkiem) sesijas vienu reizi mēnesī profesionāla supervizora vadībā. Katra no sesijām plānota trīs stundu garumā. Lai padziļināti strādātu pie konkrētiem izaicinājumiem, ar kuriem savā darba vietā sastopas katrs dalībnieks, pēc inidivuālas vienošanās ar supervizoru, katram dalībniekam tiks nodrošināta iespēja saņemt divas individuālās (dalībnieks un supervizors) supervīzijas vienas stundas garumā. Supervīzijas tiks organizētas kā profesionāls dialogs un refleksija, kas var atbalstīt katra dalībnieka pieredzes izvērtēšanu un izmantošanu personīgo un profesionālo resursu pilnveidei.
Supervīziju projekta ietvaros tiks veidotas piecas supervīziju grupas:
- grupa (klātienē) ar norises laiku darba dienās līdz plkst. 17:00;
- grupa (klātienē) ar norises laiku darba dienu vakaros pēc plkst. 17:00;
- grupa (tiešsaistē) ar norises laiku darba dienās līdz plkst. 17:00;
- grupa (tiešsaistē) ar norises laiku darba dienu vakaros pēc plkst. 17:00;
- grupa (klātienē) ar norises laiku darba dienās līdz plkst. 17:00 pašvaldību darbā ar jaunatni iesaistītajiem, iekļaujot studiju vizītes elementus (viesošanos dalībnieku pārstāvētajās pašvaldībās un pieredzes apmaiņa vizīti).
Prasības projekta dalībniekiem:
- Supervīziju atbalsts tiek nodrošināts pašvaldību un NVO darbā ar jaunatni iesaistītajiem, kas šobrīd veic amata pienākumus kādā no pašvaldībām vai NVO un vēlās arī turpmāk strādāt jaunatnes jomā. Darba stāžam un slodzei, kādā tiek veikti jaunatnes lietu speciālista un/vai jaunatnes darbinieka pienākumi, nav nozīmes.
- Piesakoties supervīziju atbalstam, dalībniekam jāieplāno ierasties uz visām astoņām grupas tikšanās reizēm, kas notiks no 2022. gada aprīļa līdz decembrim, kā arī šajā astoņu mēnešu periodā jārēķinās ar aktīvu līdzdalību projektā.
- Dalībniekiem tiks nodrošināts bezmaksas supervizora atbalsts (astoņas grupu un divas individuālās tikšanās) un kafijas pauzes grupu supervīziju laikā klātienē.
- Grupu supervīzijas klātienē plānots organizēt atbilstoši katras supervīzijas norises brīdī valstī noteiktajām epidemioloģiskajām prasībām.
- Dalībniekiem pašiem jāsedz ceļa izdevumi uz projekta norises vietu Rīgā, JSPA telpās Mūkusalas ielā 41 un atpakaļ. Gadījumā, ja grupu supervīzijas tiks plānotas ārpus JSPA telpām, dalībniekiem tiks segti transporta izdevumi.
- Lai supervīziju atbalsts dalībniekiem sniegtu labākos rezultātus, no dalībniekiem sagaidām spēju uzticēties, atvērtību un gatavību iesaistīties savu un grupas dalībnieku izaicinājumu risinājumu meklēšanā, ievērojot konfidencialitāti par supervīziju grupā runāto.
Pieteikšanās anketa (aizpildāma līdz 6. aprīlim) pieejama: ej.uz/supervizijas_2022.
Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA projektu koordinatoriem:
Laura Timma (1.-4.grupas supervīzijas)
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore
Tālr.: +371 67358069; laura.timma@jaunatne.gov.lv
Agnese Kārkliņa (5.grupas supervīzijas)
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore
Tālr. 67251180; agnese.karklina@jaunatne.gov.lv