Pārlekt uz galveno saturu
Liepājas Raiņa vidusskola – eTwinning Skola

Liepājas Raiņa vidusskola – eTwinning Skola

13.06.2024. 20:00
Jaunatne
eTwinning

Kas ir eTwinning skola? Tā ir skola, kur mācību vidē tiek integrēta projektu metode un sadarbība. Liepājas Raiņa vidusskola vienmēr bijusi aktīva dažādu nacionālo un starptautisko projektu īstenotāja. Skolā ir īstenoti vairāki nacionālie eTwinning projekti, par kuriem saņemti sertifikāti “Nacionālās kvalitātes zīme”, – “Viena zeme, vieni ļaudis, nav vienāda valodiņa” (2020), “Valsts pamatvērtība – valoda” (2021). Savukārt 2023. gadā starptautiskais projekts “Literatūras detektīvi” (“Literature detectives”) saņēma gan  “Nacionālās kvalitātes zīmi”, gan “Eiropas kvalitātes zīmi” un tika izvirzīts Nacionālai eTwinning  balvai finālā.

 

Mūsu skola labprāt dalās pieredzē ar labās prakses piemēriem. 2022. gadā pie mums ciemojās Baltijas un Somijas eTwinning vēstnieki, iepazīstinājām vēstniekus ar skolēnu izstrādāto “izlaušanās istabas” spēles modeli.

 

Šogad 9. maijā pirmo reizi skolā tika atzīmēta arī eTwinning diena. 12.klašu skolēni, kuri apgūst kursu Latviešu valoda II, iepazīstināja ar savu projektu “Krāsainās pasakas”, kas tika izveidots, iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa pasakām. Pamatskolēniem tika izveidots mini projekta modelis, kur viņi, sadarbojoties pa grupām, rakstīja pasakas.

 

Kāpēc eTwinning Skolas statusa iegūšana mūsu skolai ir svarīga? Un kāpēc gan ne? Liepājas Raiņa visusskola šo statusu iegūst jau atkārtoti. Tas ir apliecinājums, ka skola ir atvērta sadarbībai, jaunām inovācijām mācību procesā, jēgpilni izmanto dažādus IT rīkus, seko skolēnu datu drošībai. Lai arī eTwinning projekti notiek attālināti, nostiprinās sadarbība ar parnerskolām arī citās jomās. Piemēram, viens 7. klases skolēns dosies uz Palangu (Lietuva), lai piedalītos starptautiskā skolēnu konferencē “Pa kūrorta pēdām”. Nākamajā mācību gadā plānots, ka kopā ar Lietuvas partneriem eTwinning projektu veidosim klātienē pie mums Liepājā, apvienojot mācību darbu ar ekskursijām. Tā ir iespēja skolēniem iepazīties tuvāk.

 

Dienvidrietumkurzemē darbojas viena no eTwinning vēstniecēm – Liepājas Raiņa vidusskolas skolotāja un RTU Liepāja pasniedzēja Daiga Straupeniece.

 

Informāciju sagatavoja Daiga Straupeniece

 

Foto: Liepājas Raiņa vidusskolas Facebook lapa