Pārlekt uz galveno saturu
Image
bērnudārza bērni mācās kopā ar skolotāju

Paziņos Eiropas Inovatīvās mācīšanas balvas laureātus

21.09.2022. 08:38
Izglītība un mācības

22. septembrī ap plkst 13.00 (pēc Latvijas laika) Eiropas Komisijas (EK) Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāres Marijas Gabrielas Twitter kontā tiks paziņoti šī gada Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvas laureāti. Informācija par laureātiem tiks publicēta arī Eiropas izglītības telpas mājaslapā.

 

2022. gadā balvu saņems 98 projekti,  tostarp četri projekti no Latvijas, četrās kategorijās:

  • agrīnā pirmsskolas izglītība un aprūpe;
  • pamatskolas izglītība;
  • vispārējā vidējā izglītība;
  • profesionālā vidējā izglītība.

2022. gada tēma “Kopīga mācīšanās, radošuma un ilgtspējas veicināšana” ir tiešā veidā saistīta ar Jauno Eiropas Bauhaus iniciatīvu (New European Bauhaus (NEB)). Bauhaus ir vides, ekonomikas un kultūras projekts, kura mērķis ir apvienot dizainu, ilgtspēju, pieejamību, izdevīgumu un ieguldījumus, lai palīdzētu īstenot Eiropas zaļo kursu. Tādējādi Bauhaus pamatvērtības ir ilgtspēja, estētika un iekļaušana.

 

2022. gada Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvas (EIMB) tēmas pamatelementi ir:

  • radošums – saistīts ar NEB prioritāti “skaists”, kas ir svarīga tēma izglītībā. Šajā kontekstā tiks aplūkota telpu un arhitektūras ietekme uz mācību procesu;
  • ilgtspēja – Eiropas Komisijas vispārējā prioritāte un NEB pamata elements;
  • kopīga mācīšanās – līdzdalības un iekļaušanas elements, Eiropas Komisijas vispārējā prioritāte un NEB elements.

Eiropas Inovatīvas mācīšanas balva (European Innovative Teaching Award) ir EK iniciatīva, kura, sākot ar 2021. gadu, tiek organizēta katru gadu Erasmus+ programmas dalībvalstīs kā atbalsta pasākums Eiropas izglītības telpas sasniegšanai līdz 2025. gadam. Iniciatīvu īsteno skolu sektorā, kurā identificē, izceļ un izplata Erasmus+ projektos īstenoto izcilo mācīšanas praksi, vienlaikus novērtējot skolotāju darbu un viņu ieguldījumu skolotāju profesijā.