2025. gada 9. aprīlī norisinājās vebinārs “Vizuālā komunikācija projektos: fotografēšanas pamati”, ko vadīja eTwinning vēstnese un pedagoģe Ilze Šmate. Vebinārā pedagogi uzzināja, kā veidot vizuāli pārliecinošas fotogrāfijas, kas atspoguļo projekta norisi un piesaista skatītāju uzmanību. Ilze dalījās gan ar fotografēšanas tehniskajiem pamatiem, gan ar kompozīcijas likumiem, kā arī praktiskiem padomiem, kā fotografēt jēgpilni un radoši, izmantojot arī viedtālruņa iespējas.
Kā top laba fotogrāfija?
Vebinārā “Vizuālā komunikācija projektos: fotografēšanas pamati” Ilze Šmate iepazīstināja ar fotogrāfiju kā spēcīgu vizuālās komunikācijas rīku eTwinning projektu ietvaros. Kvalitatīvi attēli palīdz dokumentēt projektu norisi, veicina skolēnu iesaisti un uzlabo satura uztveramību. Ilze atgādināja, ka fotogrāfijas saknes meklējamas jau camera obscura laikos, bet mūsdienās svarīgāka kļuvusi fotogrāfijas spēja stāstīt stāstu. Viņa soli pa solim skaidroja fotografēšanas pamatprincipus: zelta griezuma likumu, trīsdaļu likumu, vienotību, dominanti, ritmu, kustību, kontrastu un skatu punktu izvēli. Vebinārā uzsvērts arī tehniskais pamats – diafragma, aizvara ātrums un ISO – un to ietekme uz attēla kvalitāti. Ilze deva konkrētus padomus: izmantot “zelta stundas” gaismu, meklēt dabiskas līnijas, strādāt ar simetriju, izvēlēties attēla centrālo objektu un domāt slāņos, lai radītu dziļumu. Šis vebinārs iedvesmo domāt radoši, skatīties vērīgi un radīt bildes, kas stāsta stāstu. Noskaties ierakstu un atklāj vēl daudz noderīgus padomus, ko izmantot, radot fotogrāfijas saviem projektiem! Vebināru vadīja Ilze Šmate, ilggadēja eTwinning vēstniece un Pāles pamatskolas direktore.
Pieejami vebināra materiāli
Lai nodrošinātu vebinārā apspriesto tēmu tālāku izmantošanu un pielietojumu pedagoģiskajā darbā, dalībniekiem ir pieejamas vebināra prezentācija un ieraksts.
Ilzes Šmates prezentācija (PDF)
Izzini arī citus IKT rīkus
Ja vēlies izvirzīt sev jaunus mērķus profesionālajā pilnveidē un jau kādu laiku domā par jaunu IKT rīku apguvi, skaties eTwinning vebināru ierakstus, kuros pedagogi dalās savās zināšanās par konkrētu rīku lietojumu un lietderību mācību darbā.
- Vebinārs “IKT rīki mācību procesam un produktivitātei” Vada: Anna Beļska (eTwinning vēstniece, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolotāja)
- Vebinārs “Mākslīgais intelekts mācību stundu sagatavošanā” Vada: Kristīne Aleksejeva (izglītības projektu koordinatore Siguldas Tehnoloģiju izglītības centrā, digitālā dizaina skolotāja Siguldas pilsētas vidusskolā un Siguldas Valsts ģimnāzijā, doktorante Latvijas Universitātē)
- Vabinārs “Digitālo komiksu un e-grāmatu veidošanas rīki mācību procesā un eTwinning projektos” Vada: Anna Beļska (eTwinning vēstniece, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolotāja)
- Vebinārs “Radošais tiešsaistes sadarbības rīks Canva” Vada: I. Lielkalne (eTwinning vēstniece, Salacgrīvas vidusskolas struktūrvienības Kr. Valdemāra Ainažu pamatskola, tālmācības vidusskolas “Rīgas Komercskola” skolotāja)
- Vebinārs “Tiešsaistes rīki sadarbībai: Google Disks un ClassDojo” Vada: L. Millere (eTwinning Latvija pedagoģijas eksperte)
- Vebinārs “Tiešsaistes rīki un platformas mācību procesam sākumskolā” Vada. L. Bajāre (Bauskas Valsts ģimnāzijas sākumskolas skolotāja)
- Vebinārs “Nearpod rīks interaktīvas mācību stundas veidošana” Vada: Anna Beļska (eTwinning vēstniece, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas skolotāja)
- Vebinārs “Jautras tiešsaistes aktivitātes mācību procesa dažādošanai pirms Ziemassvētkiem” Vada: L. Millere (eTwinning Latvija pedagoģijas eksperte)
Citus vebinārus vari atrast apkopotus IKT rīku infografikā. Attēla autors un avots: Tatiana Syrikova Pexels.com.