Pārlekt uz galveno saturu
Skolēni sēž skolā pie galdiem, uz kuriem katram ir nolikts planšetdators

Skolu un profesionālās izglītības iestāžu pārstāvji aicināti pieteikties starptautiskam semināram Vācijā

15.01.2024. 09:03
Izglītība un mācības
Sadarbības un mācību aktivitātes TCA
SALTO mācības

No 2024. gada 6. līdz 8. maijam Vācijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) pasākumu – tematisko semināru “Eiropas konference "Skolēnu iekļaušana digitālajā laikmetā”” (European Conference “Empowering students in the digital age”), kas notiks Minhenē, Vācijā.    

 

Seminārs organizēts, lai informētu par Erasmus+ programmas prioritātēm “Digitālā pārveide” un “Līdzdalība demokrātiskajos procesos”, īpašu uzmanību pievēršot digitālajai izglītībai skolu sektorā un aktuālajai eTwinning tēmai “Labsajūta skolā”.

 

Pasākumā dalībnieki:

  • uzzinās, kādas iespējas piedāvā digitālie mācību rīki personalizētām mācībām, kā  mainās skolotāja loma mūsdienās un kā skolu personāls, skolotāji un skolu projekti var veicināt skolēnu labklājību digitālajā pārveidē;
  • uzzinās, kā stiprināt demokrātisko līdzdalību - kā skolēnus pasargāt pret plašsaziņas līdzekļu radītajām briesmām, piemēram, viltus ziņām;
  • veidos starptautiskus kontaktus un iegūs potenciālos partnerus nākotnes projektiem.

Semināram aicināti pieteikties skolu izglītības (SCH) un profesionālās izglītības un apmācības (VET) sektora pārstāvji – skolotāji, direktori, kā arī Erasmus+ programmas jaunpienācēji, kuri ir ieinteresēti uzsākt Erasmus+ programmas projektu īstenošanu, kā arī izglītības pārvalžu pārstāvji un Žana Monē (Jean Monnet) aktivitāšu pārstāvji.

 

Pasākuma detalizēts apraksts pieejams SALTO mājaslapā.

 

 

 

 

Pasākuma darba valoda – angļu.

 

Pieteikšanās semināram līdz 2024. gada 15. februārim, iesniedzot šādus dokumentus:

Aizpildīti un parakstīti pieteikuma dokumenti jāiesniedz personīgi vai jānosūta pa pastu uz adresi: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Vaļņu iela 1, 5. stāvs, Rīga, LV-1050. Elektroniskā veidā iesniegti pieteikumi tiek pieņemti, parakstīti ar drošu elektronisko parakstu (gan organizācijas pārstāvja, gan organizācijas paraksttiesīgās personas), nosūtot uz e-pastu info@viaa.gov.lv. Valsts izglītības attīstības aģentūra organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju.  

 

Pieteikuma veidlapa un vērtēšanas kritēriji atrodami Erasmus+ programmas Sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) sadaļā Dokumenti un veidlapas

 

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā pieejamas 4 vietas.

 

Atbalstītajiem dalībniekiem tiks segti faktiskie ceļa izdevumi no dzīvesvietas līdz TCA pasākuma norises vietai un atpakaļ pēc atgriešanās no TCA pasākuma un atskaites iesniegšanas. Uzturēšanās (nakšņošana) un ēdināšanas izmaksas semināra laikā nodrošinās uzņemošā puse. Citas izmaksas sedz pārstāvētā organizācija vai dalībnieks.

 

Pasākums tiek finansēts no 2024. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta.

 

Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem: šeit

 

Papildu informācija:

Ieva Stulpiņa
Vecākā eksperte