Pārlekt uz galveno saturu
Image
LAMPA Erasmus+ aktivitātes

VIAA un Erasmus+ festivālā LAMPA aicina uz sarunām par iekļaušanu

30.06.2022. 11:12
Izglītība un mācības

No 1. līdz 2. jūlijam Cēsīs norisināsies ikgadējais sarunu festivāls LAMPA, kurā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizēs vairākas Erasmus+ aktivitātes. Šogad Erasmus+ aktualizēs tematiku par jauniešu, kuriem ir mazāk iespēju, iekļaušanu sabiedriskajā dzīvē, izglītības, sociālajos un demokrātiskajos procesos.

 

Piektdien, 1. jūlijā, no plkst. 13.00 līdz 14.00 uz “Jaunās” skatuves (Riekstu kalnā) notiks saruna dzīvās bibliotēkas formātā “Stāsti par jauniešu iekļaušanu”. Šajā gadā, kas vienlaikus sakrīt ar Erasmus+ programmas 35. gadadienu un Eiropas Jaunatnes gadu, aktualizēsim vienu no Eiropas Komisijas prioritātēm “Iekļaušana un daudzveidība”, īpaši izceļot jauniešu ar mazāk iespējām iekļaušanu un līdzdalību sabiedriskajā dzīvē, sociālajos un demokrātiskajos procesos. Saruna būs skatāma arī tiešraidē Erasmus+ Facebook kontā

 

Savā pieredzē dalīsies:

 

Abu dienu garumā - 1. jūlijā no plkst. 13.00 līdz 19.00 un 2. jūlijā no plkst. 12.00 līdz 16.00 - ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt Erasmus+ momentfoto telti, kas atradīsies Riekstu kalnā netālu no “Jaunās” skatuves, un iemūžināt savu festivāla apmeklējumu foto. Pie telts būs iespēja noskatīties Erasmus+ pieredzes stāstus video formātā.

 

1. jūlijā VIAA izsludinās fotokonkursu, kurā aicinās Erasmus+ programmas bijušos un esošos dalībniekus dalīties ar savu Erasmus+ pieredzi. Lai iesaistītos konkursā, jāizvēlas viens foto, kas vislabāk raksturo gūto Erasmus+ pieredzi. Pāris teikumos jāapraksta, kurp devies un ko šī pieredze sniedza. Sākot no 1. jūlija jānopublicē savs Erasmus+ pieredzes stāsts un foto savā Facebook profilā (ierakstam jābūt publiskam), kā arī jāatzīmē @ErasmusPlusLatvija Facebook konts un jāpievieno mirkļbirka #MansErasmusPlus. Foto iespējams publicēt līdz pat mēneša beigām, 31. jūlijam. Trīs uzvarētājus VIAA izlozēs un paziņos 1. augustā @ErasmusPlusLatvija Facebook kontā.

 

Par festivālu LAMPA

 

Sarunu festivāls LAMPA ir vieta vērtīgām sarunām, domu apmaiņai, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai – tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt, un visiem, kas gatavi uzklausīt. Galvenais festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā.

 

Festivāla LAMPA organizatori ir Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, komunikācijas vadības aģentūra Deep White, reklāmas aģentūra Armadillo, Cēsu novada pašvaldība un British Council Latvija. VIAA festivālā LAMPA piedalās kopš 2017. gada.

 

Ar festivāla pilno programmu var iepazīties festivāla mājaslapā.