Pārlekt uz galveno saturu
Konference “Nākamais solis darbā ar jaunatni – brīvprātīgais darbs”

Konference “Nākamais solis darbā ar jaunatni – brīvprātīgais darbs”

17.09.2025.
Jaunatne
Darbs ar jaunatni
Datums
14. oktobris, 2025
Laiks
10:00—17:00
Norises vieta
Rīga, H2O 6 kvartāls, Durbes iela 4
Reģistrācija līdz:
30.09.2025.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina ikvienu, kura darba pienākumu vai interešu lokā ir darbs ar jaunatni, līdz 30. septembrim pieteikties konferencei “Nākamais solis darbā ar jaunatni – brīvprātīgais darbs”. Tā notiks 2025. gada 14. oktobrī plkst. 10.00-17.00 Rīgā, H2O 6 kvartālā (Durbes iela 4).

 

Konferences mērķis ir vienkopus pulcēt jaunatnes darbiniekus, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, pedagogus un citus jomā iesaistītos, lai apzinātu šī brīža būtiskākos izaicinājumus brīvprātīgā darba jomā un veicinātu sadarbību starp organizācijām, pašvaldībām un jauniešiem tā attīstībā. Konferences programma apvienos dažādus formātus – uzrunas, diskusijas, ekspertu labās prakses piemērus un tematiskās darbnīcas. Dalībniekiem būs iespēja iepazīt un analizēt gan Latvijas, gan starptautisku pieredzi, veidot jaunus kontaktus, paplašināt sadarbības tīklus un gūt vērtīgu pieredzi turpmākajam darbam. Arī šogad konferencē uzmanība tiks pievērsta tam, kā iesaistīt mazāk aktīvos jauniešus, īpaši domājot tieši par brīvprātīgo darbu.

 

“Šogad atzīmējam desmitgadi Brīvprātīgā darba likumam Latvijā, bet nākamo gadu ANO pasludinājusi par Starptautisko brīvprātīgo gadu. Tas atgādina, ka brīvprātīgais darbs ir ne tikai individuāls ieguvums, bet arī ieguldījums kopienu un sabiedrības attīstībā, kā arī spēja reaģēt uz globāliem izaicinājumiem, kur savu devumu sniedz arī jaunieši,” uzsver JSPA direktore Līga Lejiņa.

Konferences programma

Konference notiks divās daļās. Pirmo – uzrunas, starptautisko ekspertu lekcijas un paneļdiskusiju – varēs vērot arī tiešsaistē, JSPA Facebook lapā. Savukārt otrajā daļā divas no tematiskajām darbnīcām būs pieejamas hibrīdformātā, ļaujot tām pieslēgties arī attālināti.

 

Lai sniegtu starptautisku skatījumu un pieredzi, konferencē piedalīsies divi vieslektori. Dereks Klīrijs (Derek Cleary) no Īrijas pastāstīs par brīvprātīgā darba lomu un ieguvumiem izglītības vidē, savukārt Pavels Vasiļjevs (Pavel Vassiljev) no Igaunijas dalīsies pieredzē, kā motivēt jauniešus un veidot pievilcīgu zīmolu brīvprātīgajam darbam.

 

Paneļdiskusijā “Brīvprātīgais darbs jauniešiem: kāpēc un kā?” runāsim par to, kas īsti ir jauniešu brīvprātīgais darbs un kā to atšķirt no citām aktivitātēm. Mēģināsim saprast, kāpēc daļa jauniešu izvēlas neiesaistīties, kādi šķēršļi pastāv un ko ar tiem iesākt. Tāpat meklēsim atbildes uz jautājumu – kāds ieguvums no brīvprātīgā darba ir dažādām pusēm: nevalstiskajām organizācijām, pašvaldībām, valstij un, protams, pašiem jauniešiem.

 

Otrajā daļā notiks tematiskās darbnīcas, kurās dalībnieki praktiski strādās pie dažādiem brīvprātīgā darba jautājumiem – no mācību programmām un mentoru atbalsta līdz digitālajam brīvprātīgajam darbam un jauniešu piederības stiprināšanai. Pasākuma darba valodas būs latviešu un angļu, nodrošinot sinhrono tulkojumu klātienē, kā arī tiks nodrošināts surdotulks.

 

Pieteikšanās

Pieteikšanās konferencei ir atvērta līdz 2025. gada 30. septembrim (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu: https://forms.office.com/e/ybmbRGKxAE.

 

Pieteikumi tiks izskatīti un informācija par dalības apstiprinājumu vai iekļaušanu dalībnieku rezerves sarakstā tiks izsūtīta pēc 3.oktobra. Atlases kritēriji dalībnieku apstiprināšanai ir motivācija dalībai konferencē, pieredze vai saistība ar brīvprātīgo darbu jaunatnes vai izglītības jomā.

 

Dalība ir bez maksas. JSPA segs programmas un ēdināšanas izmaksas, bet dalībniekiem pašiem jānodrošina nokļūšana uz un no konferences norises vietas.

 

Papildu informācija

Plašākai informācijai aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatori Lauru Cauni (e-pasts: laura.caune@jaunatne.gov.lv, tālr. 64909334).