Pārlekt uz galveno saturu
Starptautisks mācību kurss par digitālo darbu ar jaunatni “Do IT in Youth Work”

Starptautisks mācību kurss par digitālo darbu ar jaunatni “Do IT in Youth Work”

24.01.2024.
Jaunatne
Darbs ar jaunatni
Datums
19. marts, 2024—22. marts, 2024
Laiks
09:00—19:00
Norises vieta
Zagebra, Horvātija
Pieteikšanās slēgta

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina darbā ar jaunatni iesaistītos, kuri pavisam nesen uzsākuši darbu ar jaunatni un vēlas iegūt jaunas zināšanas digitālajā darbā ar jaunatni, līdz 6. februārim pieteikties starptautiskam mācību kursam “Do IT in Youth Work”. Tas notiks no 2024. gada 19. līdz 22. martam Zagebrā, Horvātijā.

 

Mācību galvenais mērķis ir izglītot jaunatnes darbiniekus par metodēm un rīkiem, kas nepieciešami jaunatnes darbinieku un jauniešu digitālo kompetenču attīstībai. Mācību kurss sastāv no diviem līmeņiem – tiešsaistes un klātienes. Dalībnieki tiks aicināti piedalīties e-mācību kursā pirms mācībām klātienē. Šajā mācību kursā dalībniekiem būs iespēja uzzināt vairāk par digitālo darbu ar  jaunatni, digitālo drošību, STEM izglītību un to, kā savā darbā izmantot dažādas rīkus, piemēram, LEGO un 3D drukāšanu.

 

Mācību mērķi ir:

  • izglītot jauniešu darbiniekus par metodēm un rīkiem, kas nepieciešami jauniešu digitālo kompetenču attīstībai.
  • pilnveidot jaunatnes darbiniekus un citus ar jaunatni darbā iesaistītos stratēģijas izveidē digitālajā darbā ar jaunatni.
  • piedāvāt metodes, rīkus un aktivitātes, kuras var izmantot digitālajā darbā ar jaunatni.
  • iepazīt, kā neformālo mācīšanos var papildināt ar digitālajiem rīkiem un STEM izglītības metodi.
  • pētīt tiešsaistes mācību priekšrocības un trūkumus.
  • iepazīties ar tādiem rīkiem kā Snapchat, TikTok, Miro un citām jauniešu darbā izmantotajām platformām.
  • pieredzēt un iemācīties izmantot dažādus telpu veidus (āra, analogo/digitālo), lai radītu atbalstošu mācību vidi (piemēram, kā izmantot LEGO būvkonstrukcijas, lai runātu par STEM, kā izmantot 3D drukāšanu jauniešu darbā).
  • veicināt dalībnieku tīklošanos un savstarpējo kontaktu veidošanu nākotnes sadarbībai digitālajā darbā ar jaunatni.

Dalība mācībās ir bez maksas, taču dalībniekiem pašiem jāsedz līdzmaksājums EUR 28,46 apmērā. Uzturēšanās, ēdināšanas un ceļa izmaksas sedz mācības organizējošā aģentūra (Horvātijas valsts aģentūra) un JSPA. Darba valoda – angļu.

 

Pieteikšanās un dalībnieku profils

Mācībām aicināti pieteikties jaunatnes darbinieki, treneri, jaunatnes līderi, jaunatnes projektu vadītāji un brīvprātīgo mentori. Pieteikšanās un reģistrācija ir iespēja, aizpildot pieteikumu līdz 6. februārim. Plašāka informācija un pieteikuma anketa pieejama SALTO Resursu centra tīmekļvietnē.

 

Radās jautājumi?

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļvietnes sadaļā “SALTO resursu centrs”.

 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatoru Ingmāru Zvirgzdiņu (e-pasts: ingmars.zvirgzdins@jaunatne.gov.lv, tālr.: +371 62001011).