Pārlekt uz galveno saturu
Vairāki jaunieši tur rokās ES karogus

Aicinām skolu izglītības pārstāvjus pieteikties starptautiskās sadarbības semināram Igaunijā

26.02.2024. 15:30
Izglītība un mācības
Sadarbības un mācību aktivitātes TCA
SALTO mācības

No 2024. gada 24. līdz 26. aprīlim Igaunijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ programmas Sadarbības un mācību aktivitāti (TCA) – tematisko semināru “Līdzdalība demokrātiskajā dzīvē un ES vēlēšanu veicināšana vispārizglītojošajās skolās” (Participation in democratic life and promoting EU elections in general education schools), kas notiks Tallinā, Igaunijā.

 

Semināra galvenais mērķis ir veidot izpratni par līdzdalību demokrātiskajos procesos (viena no Eiropas Komisijas un Erasmus+ programmas horizontālajām prioritātēm) un ar prioritāti saistīto pamatprincipu ieviešanu skolas vidē, kā arī sniegt skolu izglītības sektora pārstāvjiem praktiskus instrumentus, lai veicinātu un palielinātu informētību par ES vēlēšanām izglītības iestādēs.

 

Pasākuma dalībnieki:

  • gūs labāku izpratni par Erasmus+ horizontālo prioritāti “Līdzdalība demokrātiskajos procesos”;
  • uzzinās jaunus praktiskus instrumentus, kā veicināt un palielināt informētību par ES vēlēšanām izglītības iestādēs;
  • analizēs, kā izprast un analizēt vēlēšanu rezultātus, un to ietekmi uz mūsu ikdienu ES;
  • veidos jaunus kontaktus un iegūs jaunus partnerus nākotnes Erasmus+ projektiem.

Semināram aicināti pieteikties vispārējās skolu (SCH) izglītības sektora pārstāvji, potenciālie vai esošie Erasmus+ programmas projektu īstenotāji, kuri piedalījušies vai koordinējuši Erasmus+ mācību mobilitātes projektus (KA1) un/vai starptautiskās sadarbības partnerību projektus (KA2).

 

Pasākuma detalizēts apraksts pieejams SALTO mājaslapā.  Pasākuma darba valoda – angļu.

 

 

 

 

Pieteikšanās mācību vizītei līdz 2024. gada 10. martam, iesniedzot šādus dokumentus:

Aizpildīti un parakstīti pieteikuma dokumenti jāiesniedz personīgi vai jānosūta pa pastu uz adresi: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Vaļņu iela 1, 5. stāvs, Rīga, LV-1050. Elektroniskā veidā iesniegti pieteikumi tiek pieņemti, parakstīti ar drošu elektronisko parakstu (gan organizācijas pārstāvja, gan organizācijas paraksttiesīgās personas), nosūtot uz e-pastu info@viaa.gov.lv. Valsts izglītības attīstības aģentūra organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju.  

 

Pieteikuma veidlapa un vērtēšanas kritēriji atrodami Erasmus+ programmas Sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) sadaļā Dokumenti un veidlapas

 

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā pieejamas 3 vietas.

 

Atbalstītajiem dalībniekiem tiks segti faktiskie ceļa izdevumi no dzīvesvietas līdz TCA pasākuma norises vietai un atpakaļ pēc atgriešanās no TCA pasākuma un atskaites iesniegšanas. Uzturēšanās (2 naktis) un ēdināšanas izmaksas semināra laikā nodrošinās uzņemošā puse. Citas izmaksas sedz pārstāvētā organizācija vai dalībnieks.

 

Pasākums tiek finansēts no 2023. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta.

 

Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem šeit

 

Papildu informācija:

Ieva Stulpiņa
Vecākā eksperte