Pārlekt uz galveno saturu
Vairāki cilvēki sadevušies rokās

Iespēja pieteikties starptautiskam semināram par aktīva dzīvesveida popularizēšanu izglītībā

20.03.2023. 15:38
Izglītība un mācības
Sadarbības un mācību aktivitātes TCA

No 2023. gada 6. līdz 9. maijam Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ programmas sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) pasākumu – starptautisku tematisko semināru “Erasmus+ atbalsts fiziskās aktivitātes un sadarbības veicināšanai izglītībā un mācībās” (Erasmus+ promoting physical activity and cooperation in education and training), kas notiks Rīgā.

 

Semināru organizē, lai diskutētu par veselīga dzīvesveida un fiziskās aktivitātes popularizēšanu izglītībā un mācībās, informējot izglītības jomas pārstāvjus un veicinot sadarbību par šo tēmu, izmantojot Erasmus+ programmas sniegtās sadarbības iespējas.

 

Semināra dalībniekiem būs iespēja:

 • apzināt nozaru izaicinājumus un atklāt veidus, kā Erasmus+ var palīdzēt veicināt veselīgu dzīvesveidu un fiziskās aktivitātes izglītībā un apmācībā;
 • izveidot starptautiskus kontaktus;
 • uzzināt par Erasmus+ instrumentiem un iniciatīvām, kas veicina veselīgu dzīvesveidu, īpaši izglītībā, nacionālā un ES līmenī;
 • apmainīties ar idejām un labo praksi;
 • piedalīties kopīgā sporta aktivitātē – 5km distances skriešanā Rimi Rīgas Maratonā (alternatīva aktivitāte – orientēšanās Rīgā).

Semināram aicināti pieteikties vispārējās, profesionālās, augstākās un pieaugušo izglītības iestāžu pārstāvji, potenciālie vai esošie Erasmus+ programmas projektu īstenotāji, jaunpienācēji Erasmus+ programmā, pedagogi, izglītības vadītāji, eksperti, u.c. pārstāvji, kuri ir ieinteresēti fizisko aktivitāšu un veselīga dzīvesveida veicināšanā izglītībā un mācībās, izmantojot Erasmus+ programmas piedāvātās sadarbības iespējas.

 

Pasākumam laipni aicināti pievienoties arī sporta nozares pārstāvji (sporta personāls, treneri u.c.), kuri ir ieinteresēti attīstīt sporta un izglītības starpnozaru sadarbību un sniegt savu ieguldījumu seminārā.   

 

Pasākuma darba valoda – angļu. Plānotā darba kārtība (pa dienām):

 • 06.05.2023 (vakars) – ierašanās, dalībnieku reģistrācija, ievadprogramma;
 • 07.05.2023 – pilnas dienas programma, dalība Rimi Rīgas maratonā, vakariņas;
 • 08.05.2023 – pilnas dienas programma, vakariņas;
 • 09.05.2023 (rīts) – dalībnieku izbraukšana. 

 

 

   

  Pieteikšanās semināram līdz 2023. gada 24. martam, iesniedzot šādus dokumentus:

  • pieteikuma veidlapa;
  • pamatojums dalībai TCA pasākumā;
  • CV Europass formātā.

  Aizpildīti un parakstīti pieteikuma dokumenti jāiesniedz personīgi vai jānosūta pa pastu uz adresi: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Vaļņu iela 1, 5. stāvs, Rīga, LV-1050. Elektroniskā veidā iesniegti pieteikumi tiek pieņemti, parakstīti ar drošu elektronisko parakstu (gan organizācijas pārstāvja, gan organizācijas paraksttiesīgās personas), nosūtot uz e-pastu info@viaa.gov.lv. VIAA organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju.

   

  Pieteikuma veidlapa un vērtēšanas kritēriji pieejami Erasmus+ mājaslapas Sadarbības un mācību aktivitātāšu (TCA) sadaļā Dokumenti un veidlapas

   

  Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā pieejamas 40 vietas.

   

  Atbalstītajiem dalībniekiem tiks segti uzturēšanās izdevumi (3 naktis). Ēdināšana semināra laikā tiks nodrošināta. Citas izmaksas sedz pārstāvētā organizācija vai dalībnieks.

   

  Pasākums tiek finansēts no 2023. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta.

   

  Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem: šeit

   

  Papildu informācija:

  Sarmīte Rutkovska
  Nodaļas vadītāja