Pārlekt uz galveno saturu
Vairāki studenti sēž bibliotēkā pie grāmatu kaudzes un atvērta datora

Notiks starptautisks seminārs par Erasmus+ mobilitātēs iegūto mācību rezultātu un kompetenču atzīšanu

27.08.2023. 20:09
Izglītība un mācības
Sadarbības un mācību aktivitātes TCA
SALTO mācības

No 2023. gada 30. līdz 31. oktobrim Portugāles Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ Sadarbības un mācību aktivitāti (TCA) – tematisko semināru “Akadēmiskā atzīšana: izaicinājumi valsts un Eiropas kontekstā” (Academic Recognition: Challenges in National and European Context), kas notiks Bragā, Portugālē.

 

Semināru organizē, lai diskutētu par Erasmus+ mobilitātēs iegūto mācību rezultātu un kompetenču atzīšanu, pieejamiem atbalsta rīkiem, kā arī pašnovērtējuma instrumentiem iestāžu darbiniekiem, kas ir atbildīgi par atzīšanas procesu īstenošanas uzraudzību.

 

Pasākumā dalībnieki:

  • iegūs izpratni par akadēmiskās atzīšanas nozīmi Erasmus+ mobilitātēs, kas ļaus pieņemt apzinātākus lēmumus un uzlabot esošo praksi;
  • veidos ciešāku sadarbību, veicinot ideju un pieredzes apmaiņu;
  • uzzinās par īstenojamām stratēģijām, lai atvieglotu atzīšanas procesus savās iestādēs, nodrošinot studentiem vienmērīgāku mobilitātes pieredzi;
  • uzzinās par novatorisku pieeju ieviešanu, kas atzīst Erasmus+ dalībnieku dažādo mācību pieredzi'
  • veidos jaunus kontaktus un iegūs jaunus partnerus nākotnes Erasmus+ projektiem.

Semināram aicināti pieteikties politikas veidotāji, pašvaldības iestāžu pārstāvji,  augstskolu akadēmiskais un administratīvais personāls, pētnieki, studenti, kā arī pilsoniskās sabiedrības organizāciju pārstāvji.

 

Pasākuma detalizēts apraksts pieejams SALTO mājaslapā

 

Pasākuma darba valoda – angļu.

 

Pieteikšanās tematiskajam semināram līdz 2023. gada 22. septembrim, iesniedzot šādus dokumentus:

Aizpildīta un parakstīta pieteikuma veidlapa jāiesniedz personīgi vai jānosūta pa pastu uz adresi: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Vaļņu iela 1, 5. stāvs, Rīga, LV-1050. Elektroniskā veidā iesniegti pieteikumi tiek pieņemti tikai ar elektroniskajiem parakstiem (gan organizācijas pārstāvja, gan organizācijas paraksttiesīgās personas). Valsts izglītības attīstības aģentūra organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju.

 

Pieteikuma veidlapa un vērtēšanas kritēriji atrodami Erasmus+ programmas Sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) sadaļā Dokumenti un veidlapas

 

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā pieejama 3 vietas.

 

Atbalstītajiem dalībniekiem tiks segti faktiskie ceļa izdevumi no dzīvesvietas līdz TCA pasākuma norises vietai un atpakaļ pēc atgriešanās no TCA pasākuma un atskaites iesniegšanas. Uzturēšanās (1 nakts) un ēdināšanas izmaksas semināra laikā nodrošinās uzņemošā puse. Citas izmaksas sedz pārstāvētā organizācija vai dalībnieks.

 

Pasākums tiek finansēts no 2023. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta.

 

Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem: šeit

 

Papildu informācija:

Ieva Stulpiņa
Vecākā eksperte