Pārlekt uz galveno saturu
Seši cilvēki pie stiklotas ēkas, katrs sēž uz elektroriteņa

Ventspils tehnikums sekmīgi īstenojis Erasmus+ projektu par cilvēka un planētas veselību

25.03.2024.
Izglītība un mācības
Zaļā pārveide

Ventspils tehnikums sadarbībā ar partneriem no Nīderlandes un Spānijas sekmīgi īstenojis Erasmus+ programmas Maza mēroga partnerības projektu veselīga un ilgtspējīga dzīvesveida tematikā “Augu uzturs un sports. Vai tas ir būtisks nosacījums vides ilgtspējai un cilvēka labsajūtai?”.

 

Projekts tika uzsākts 2022. gada jūnijā Ventspilī, kopā savedot partnerus no Ventspils tehnikuma, Barselonas Sporta institūta un Nīderlandes Ziemeļu un austrumu reģionālā izglītības centra, lai uzlabotu mobilitātes dalībnieku fizisko un mentālo veselību, kā arī kopumā veicinātu izglītojamo, pedagogu un plašākas sabiedrības izpratni par veselīgu, ilgtspējīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu.

 

Projekta laikā:

Nozīmīgākie projekta rezultāti, kas ikvienam pieejami arī publiski, ir izglītojoša konference par zaļi domājošu, veselīgu un ilgtspējīgu dzīvesveidu, kas notika 2022. gada 5. oktobrī koncertzālē “Latvija” un ir brīvi pieejama Ventspils tehnikuma Youtube kanālā. Konferencē piedalījās četri dažādu jomu speciālisti – fitnesa treneris Elvis Krūze, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas klīniskā psiholoģe Marina Sokola-Nazarenko, projekta Zootēka veidotājs, vides un dzīvnieku tiesību aizstāvis Sandris Ādminis, kā arī Latvijas Diētas un Uztura speciālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja, uztura speciāliste Guna Bīlande.

 

Papildus izglītojošai konferencei, projektā tika izstrādāts arī praktisks informatīvs materiāls “Četru nedēļu veselīga un ilgtspējīga dzīvesveida rokasgrāmata”, kurā ietverti sporta aktivitāšu un augu ēdienu recepšu plāns četrām nedēļām. Plānu saturiski izstrādāja sporta un uztura speciālisti.

 

Projekta īstenotāju atziņas pēc projekta noslēguma

 

“Esmu ļoti priecīga, ka varēju piedalīties šajā projektā – mums bija iespēja apmeklēt Ventspili, uzņemt partnerus Barselonā un iepazīt Groningenu (pilsēta Nīderlandē). Tā bija jauna un ļoti atšķirīga pieredze, kas veicināja izpratni dažādos jautājumos, tostarp par veselīgu uzturu un sportisku, aktīvu dzīvesveidu. Mēs ar Barselonas studentiem esam ārkārtīgi pateicīgi par visām kopīgi īstenotajām aktivitātēm. Mums ir ļoti labas atmiņas un uzkrāta unikāla pieredze!”, tā par projekta pieredzi dalās Barselonas Sporta institūta sporta pedagogs un projekta koordinatore Sāra (Sara Menendez Domenech).

 

“Projekta īstenošana kopumā, tajā skaitā organizējot mobilitātes uzņemšanu Groningenā, bija ļoti jauka un reizē izaicinājumiem bagāta pieredze, īpaši jau tādēļ, ka projekts bija arī par augu izcelsmes uzturu. Tāpat bija arī ļoti izglītojoši redzēt, cik atšķirīgas ir mūsu kultūras, lai gan dzīvojam diezgan tuvu viena otrai!”, ar savu pieredzi dalās Nīderlandes Ziemeļu un austrumu reģionālā izglītības centra projekta koordinatore Vendija (Wendy Kraai).

 

Arī Ventspils tehnikuma projekta vadītājs Elvis Binders-Čoders atzīmē projekta unikalitāti un izsaka pateicību par gūto pieredzi: “Projekts bija lieliska iespēja paplašināt projekta dalībnieku zināšanas par veselīgu un planētai draudzīgāku dzīvesveidu, kliedēt dažādus mītus par augu uzturu diētām, kā arī vienkārši projekta dalībniekus iesaistīt vairāk sportiskās aktivitātes. Pateicamies Erasmus+ programmai un Valsts izglītības un attīstības aģentūrai par lielisko iespēju!”.

 

Informācija par projektu

Projekta īstenošanas periods: 2022. gada 1. maijs – 2023. gada 31. oktobris

Projekta finansējums: EUR 60 000

Projekta partnervalstis: Latvija, Spānija, Nīderlande

Projekta numurs: 2021-2-LV01-KA210-SCH-000049347

Vairāk par projektu: https://www.ventspilstehnikums.lv/plant-based-nutrition-and-sports/

 

Projekts īstenots Erasmus+ programmas Stratēģiskās partnerības (KA2) projekta “Augu uzturs un sports. Vai tas ir būtisks nosacījums vides ilgtspējībai un cilvēka labsajūtai?” ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Savienība.

 

Foto: Ventspils tehnikums

Papildu informācija par projektu:

Elvis Binders-Čoders (Ventspils tehnikuma projektu vadītājs)

E-pasts: projekti@ventspilstehnikums.lv