Pārlekt uz galveno saturu
Atvērts portatīvais dators, uz kura rādās dažādas digitālās ikonas

Augstākās izglītības iestāžu pārstāvji aicināti pieteikties starptautiskam semināram par datu aizsardzību Erasmus+ projektos

20.10.2023. 12:14
Izglītība un mācības
Sadarbības un mācību aktivitātes TCA
SALTO mācības

No 2024. gada 31. janvāra līdz 2. februārim Vācijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) pasākumu – kontaktsemināru “Datu aizsardzība un datu iegūšanas ētika Erasmus+ projektos” (Data Protection and the Ethics of Data Collection in Erasmus+ Projects), kas notiks Bonnā, Vācijā.  

 

Pasākumu organizē, lai iepazīstinātu dalībniekus ar piemērojamiem datu aizsardzības noteikumiem Eiropas līmenī un veidotu pieredzes apmaiņu starp dalībniekiem par datu aizsardzības paraugpraksi un ētikas vadlīnijām Erasmus+ projektos.

 

Semināra laikā dalībnieki:

  • paplašinās savas zināšanas par piemērojamiem datu aizsardzības noteikumiem projektos;
  • uzzinās vairāk par esošo datu aizsardzības noteikumu drošu apstrādi un ieviešanu;
  • apkopos atbilstošos datu avotus un izveidos ētikas vadlīnijas;
  • veidos jaunus kontaktus un iepazīs potenciālos projektu partnerus;
  • dalīsies pieredzē ar dalībniekiem no citām valstīm.

Semināram aicināti pieteikties augstākās izglītības sektora pārstāvji, universitāšu administrācijas un juridiskās nodaļas datu aizsardzības darbinieki, zinātnieki un akadēmiķi, kas nodarbojas ar datu kolekcionēšanu. Seminārā aicināti piedalīties gan jaunpienācēji, gan pieredzējuši dalībnieki Erasmus+ programmā ar zināšanām datu aizsardzības jautājumos.

 

Pasākuma detalizēts apraksts pieejams SALTO mājaslapā.

 

 

 

 

Pasākuma darba valoda – angļu.

 

Pieteikšanās semināram līdz 2023. gada 31. oktobrim, iesniedzot šādus dokumentus:

Aizpildīta un parakstīta pieteikuma veidlapa jāiesniedz personīgi vai jānosūta pa pastu uz adresi: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Vaļņu iela 1, 5. stāvs, Rīga, LV-1050.

Elektroniskā veidā iesniegti pieteikumi tiek pieņemti, parakstīti ar drošu elektronisko parakstu (gan organizācijas pārstāvja, gan organizācijas paraksttiesīgās personas), nosūtot uz e-pastu info@viaa.gov.lv. Valsts izglītības attīstības aģentūra organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju.

 

Pieteikuma veidlapa un vērtēšanas kritēriji atrodami Erasmus+ programmas Sadarbības un mācību aktivitātes (TCA) sadaļā Dokumenti un veidlapas

 

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā pieejamas 2 vietas.

 

Atbalstītajiem dalībniekiem tiks segti faktiskie ceļa izdevumi no dzīvesvietas līdz TCA pasākuma norises vietai un atpakaļ pēc atgriešanās no TCA pasākuma un atskaites iesniegšanas. Uzturēšanās (2 naktis) un ēdināšanas izmaksas semināra laikā nodrošinās uzņemošā puse. Citas izmaksas sedz pārstāvētā organizācija vai dalībnieks.

 

Pasākums tiek finansēts no 2023. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta.

 

Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem šeit

 

Papildu informācija:

Ieva Stulpiņa
Vecākā eksperte