Pārlekt uz galveno saturu
Semināra telpa, kurā sēž daudz dalībnieku

Pieejami aktuālākie materiāli par Erasmus+ augstākās izglītības starptautiskās dimensijas aktivitātēm

29.11.2023. 19:52
Izglītība un mācības

Erasmus+ Lietuvas nacionālā aģentūra sadarbībā ar Erasmus+ nacionālajām aģentūrām Igaunijā un Latvijā no 2023. gada 21. līdz 22. novembrim Viļņā (Lietuvā) organizēja Erasmus+ nacionālo aģentūru starptautiskās sadarbības (TCA) pasākumu - Erasmus+ augstākās izglītības starptautiskās dimensijas Baltijas informatīvās dienas 2023.

 

Seminārs aptvēra četras augstākās izglītības starptautiskās dimensijas aktivitātes Erasmus+ 2021-2027 ietvaros:

  • starptautiskā mobilitāte,
  • Erasmus Mundus Kopīgās maģistra programmas (sagatavošana un īstenošana);
  • Kapacitātes stiprināšana augstākajā izglītībā partnervalstīs;
  • Žana Monē aktivitātes.

Pasākumā akcentēja arī Eiropas dimensijas augstākās izglītības sadarbības aktivitātes – Eiropas universitātes un Inovāciju alianses.

 

Seminārā piedalījās un pieredzē dalījās Baltijas valstu (Igaunijas, Latvijas un Lietuvas) augstākās izglītības institūciju pārstāvji, aktuālākās prezentācijas sniedza Eiropas Komisijas (EK) un partnervalstu (Alžīrija, Libāna) nacionālo Erasmus+ biroju pārstāvji.

 

 

 

 

Ir publicētas visas pasākumā sniegtās prezentācijas, kas būs noderīgas, lai uzzinātu par augstākās izglītības sadarbības iespējām Erasmus+ ikgadējā konkursā, kā arī iedvesmotos un gūtu noderīgas atziņas no jau esošo projektu īstenotāju pieredzes. Prezentācijas pieejamas šeit.

 

Erasmus+ augstākās izglītības starptautiskās dimensijas Baltijas informatīvās dienas jau kļuvušas par tradicionālu pasākumu. Tās Erasmus+ 2014 - 2020. gada periodā ir secīgi organizētas Baltijas valstīs - Igaunijā 2014. gadā, Lietuvā 2016. gadā, Latvijā 2018. gadā.  Šāda sadarbība turpinās arī jaunajā Erasmus+ 2021. - 2027. gada programmas periodā, organizējot pasākumu Igaunijā 2021. gadā un Lietuvā 2023. gadā.

 

Papildu informācija:

Antra Meņģele
Nodaļas vadītāja